Motorola P40 (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Motorola P40 będzie kolejnym smartfonem z otworem w ekranie i aparatem 48 Mpix

Po zaprezentowaniu Motoroli P30 na producenta wylała się fala krytyki, ponieważ smartfon wygląda jak klon iPhone’a X z elementami z Huawei P20 Pro. Nadchodząca Motorola P40 nie będzie już tak bardzo inspirowana urządzeniami konkurencji, chociaż też nie można powiedzieć, żeby pod względem designu i specyfikacji była w 100% niepowtarzalna.

Jak wynika z renderów, które dziś ujrzały światło dzienne za sprawą @OnLeaks i serwisu 91mobiles.com, Motorola P40 dołączy do dość szybko rozrastającego się grona smartfonów z otworem w ekranie. W ostatnim czasie na rynku zadebiutowały już trzy: Samsung Galaxy A8s, Huawei Nova 4 oraz Honor V20 (a.k.a. Honor View 20) i wiele wskazuje na to, że będzie to jednym z głównych trendów w 2019 roku (obok potrójnych i poczwórnych aparatów).

Reklama

Motorola P40 będzie miała jednak więcej wspólnego z przywołanymi przed chwilą smartfonami Huawei i Honora. Jak bowiem informują wspomniane źródła, model ten również zostanie wyposażony w aparat, w którym główne oczko zaoferuje rozdzielczość 48 Mpix. Na razie nie wiadomo nic na temat parametrów drugiego i trudno zgadnąć, jaka dokładnie rola mu przypadnie.

Z załączonych w tym artykule renderów możemy też wywnioskować, że na pokładzie Motoroli P40 nie zabraknie 3,5 mm złącza słuchawkowego i portu USB-C, a także czytnika linii papilarnych. Skaner znajduje się na pleckach smartfona w zagłębieniu z charakterystyczną dla tej marki literką „M”. Model ten najpewniej zostanie wyposażony również w pokrytą szkłem obudowę.

Dość intrygujący jest natomiast napis „androidone” na obudowie na części renderów. Sugeruje on, że Motorola P40 – w przeciwieństwie do Motoroli P30 – trafi do sprzedaży nie tylko w Chinach, ale też w innych krajach. Czy jednak w Polsce również – trudno powiedzieć, ponieważ na obecnym etapie nie sposób przewidzieć planów producenta.

Źródła przekazują także informację, że Motorola P40 ma mieć wymiary 160,1×71,2×8,7 mm, aczkolwiek ten ostatni zwiększy się (aż) do 10 mm, jeśli weźmiemy pod uwagę wystający ponad bryłę obudowy moduł podwójnego aparatu głównego – będzie więc on sporo wystawać. Przy okazji dowiadujemy się również, że smartfon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,2 cala.

Na razie nie wiadomo, kiedy producent zaprezentuje Motorolę P40. Z jednej strony Motorola P30 zadebiutowała zaledwie cztery miesiące temu, a z drugiej pojawienie się pierwszych doniesień na temat jej bezpośredniej następczyni już teraz sugeruje, że od premiery tego smartfona nie może nas dzielić zbyt wiele czasu.

Źródło: 91mobiles.com