Tak ma wyglądać Motorola Moto Z4. Marka postawi na jeden aparat jak Google w Pixelach

Motorola skupia się przede wszystkim na smartfonach ze średniej półki, podczas gdy segment flagowców traktuje trochę po macoszemu. Fakt, co jakiś czas wypuszcza na rynek kolejny, ale ostatnim dostępnym w Polsce była Moto Z pierwszej generacji z 2016 roku. Najnowszym high-endem w ofercie ma być Moto Z4, która właśnie zdradziła kilka interesujących informacji na swój temat.

Reklama

Render Motoroli Moto Z4

Serwis 91mobiles opublikował dziś render nadchodzącej nowości. W oczy rzucają się przede wszystkim dwie rzeczy. Pierwszą jest rozciągnięty niemalże na całej powierzchni panelu przedniego wyświetlacz – jeszcze nigdy żadna Motka nie mogła pochwalić się tak wysokim współczynnikiem screen-to-body ratio. Oczywiście nie obyło się też bez wycięcia, ponieważ producent musiał gdzieś wcisnąć kamerkę do selfie i rozmów wideo.

Reklama

Drugą rzeczą jest zaś aparat główny. W Moto Z4 Motorola podobno zdecyduje się zastosować tylko jeden obiektyw, co w dobie potrójnych, a nawet i poczwórnych modułów trochę trąci myszką. Mimo wszystko nie jest to jednak czymś niespotykanym – wystarczy sobie przypomnieć Pixele 3 i 3 XL Google.

Motorola Moto Z4 (fot. 91Mobiles)

Z powyższych renderów można wywnioskować też, że Moto Z4 będzie obsługiwać moduły Moto Mods – świadczy o tym obecność 16-pinowego złącza w dolnej części panelu tylnego. Nigdzie nie widać natomiast czytnika linii papilarnych, co może sugerować, iż skaner zostanie zintegrowany z wyświetlaczem, jak ma to miejsce w coraz większej liczbie nowo debiutujących smartfonów.

Specyfikacja Motoroli Moto Z4

Lista parametrów smartfona owiana jest na razie tajemnicą. Możemy się jednak spodziewać, że urządzenie zostanie wyposażone w topowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640 i co najmniej 6 GB RAM. W aparacie producent powinien zaś sięgnąć po sensor Sony IMX586, który charakteryzuje się rozdzielczością 48 Mpix. Serwis źródłowy wspomina także o obecności USB-C i 3,5 mm złącza słuchawkowego (tego ostatniego nie oferuje bezpośrednia poprzedniczka, tj. Motorola Moto Z3).

Motorola Moto Z4 Play

Co ciekawe, serwis 91mobiles otrzymał informację od swojego źródła, że Motorola nie zamierza wypuścić na rynek Moto Z4 Play. Byłoby to sporym zaskoczeniem, ponieważ w przeszłości pojawiły się co najmniej dwa dość konkretne przecieki na temat tego smartfona. Czyżby więc producent zmienił plany? To się okaże.

Część specyfikacji Motoroli Moto Z4 Play ujawniona. Zapowiada się świetny smartfon ze średniej półki

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto Z3 Play (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: 91mobiles