Motorola Moto Z4 Play render (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Część specyfikacji Motoroli Moto Z4 Play ujawniona. Zapowiada się świetny smartfon ze średniej półki

Miesiąc temu zobaczyliśmy jak będzie wyglądać Motorola Moto Z4 Play. Jej design był sporym zaskoczeniem, przynajmniej dla mnie, ponieważ dotychczasowe Motki z tej serii zaprojektowano w nieco inny sposób. Właśnie jednak okazuje się, że to nie koniec niespodzianek – do sieci wyciekła część specyfikacji tego modelu i po jej lekturze nie sposób nie przyznać, że sprzęt zapowiada się naprawdę obiecująco.

Jeśli mam być szczery, to w mojej opinii najciekawszym modelem z serii Moto Z Play była Moto Z Play z 2016 roku. Kolejnym, tzn. Moto Z2 Play i Moto Z3 Play, również nie można właściwie nic zarzucić, jednak niespecjalnie korzystnym posunięciem w ich przypadku było zmniejszenie pojemności akumulatora (z 3510 mAh do 3000 mAh) oraz usunięcie 3,5 mm złącza słuchawkowego w ostatnim ze smartfonów z tej linii.

Nieuchronnie zbliża się premiera Moto Z4 Play i coraz więcej pozwala uważać, że zapowiada się ona najciekawszą Motkę z rodziny Z Play od czasów Moto Z Play z 2016 roku. W sieci pojawiła się bowiem część specyfikacji tego modelu. Dzięki najświeższym doniesieniom wiemy już, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,22 cala z wycięciem w kształcie litery „U” w górnej części. Co więcej, z ekranem zintegrowany będzie czytnik linii papilarnych, więc spodziewamy się, że producent (ponownie) zastosuje tu panel Super AMOLED.

Motorola Moto Z4 Play render (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Sercem Motoroli Moto Z4 Play będzie ośmiordzeniowy (8x Kryo 460; 11 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 675 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 612 i modemem Qualcomm Snapdragon X12 LTE (pobieranie do 600 Mbit/s, wysyłanie do 150 Mbit/s). Smartfon pojawi się na rynku w dwóch konfiguracjach: z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Najpewniej nie zabraknie też obsługi kart microSD.

Co ciekawe, wbrew modzie na składające się z kilku obiektywów aparaty główne, Moto Z4 Play zostanie wyposażona w pojedynczy aparat na pleckach. W jej przypadku producent zastosuje sensor Q Technology S5KGM1SP o rozdzielczości 48 Mpix. Oprócz tego wiadomo też już, że smartfon będzie pracować pod kontrolą „czystego” Androida 9.0 Pie, a energię do działania dostarczy mu akumulator o pojemności 3600 mAh. Do tego wszystkiego nie zabraknie również wsparcia dla obsługi modułów, którą marka zapewnia od czterech lat w serii Moto Z.

Motorola Moto Z4 Play render (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Źródło: 91mobiles