smartfon Motorola Moto G Stylus smartphone
Motorola Moto G Stylus (źródło: @evleaks)

To jest Motorola Moto G Stylus, nie flagowa Motorola Edge+. Znamy część specyfikacji

Cały czas zastanawiam się, dlaczego Motorola postanowiła wprowadzić do sprzedaży smartfon z rysikiem, lecz jakoś nie mogę znaleźć sensownego wytłumaczenia. Moto G Stylus jednak nadchodzi – być może producent chce wybadać, czy klienci są zainteresowani takimi urządzeniami, ewentualnie chciałby zagospodarować fragment rynku okupowany aktualnie przez sprzęty LG z serii Stylo (kiedyś były one nawet dostępne w Polsce). Wiemy już całkiem sporo na temat nadchodzącej nowości.

Motorola Moto G Stylus

Pierwsze informacje na temat tego smartfona pojawiły się zupełnie nieoczekiwanie – prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że Motorola planuje wprowadzić na rynek model z rysikiem. Render, który wyciekł do sieci, nie zapowiada, aby stylus miał zaoferować tak rozbudowane funkcje jak S Pen w serii Galaxy Note. Najpewniej liczba opcji będzie ograniczona, podobnie jak ma to miejsce w urządzeniach LG z serii Stylo. Mimo wszystko mogą znaleźć się użytkownicy, których akcesorium to zachęci do zakupu.

Reklama

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, jak ma wyglądać przód Motoroli Moto G Stylus. Producent zdecydował się na ekran z okrągłym otworem w lewym górnym rogu na aparat do selfie i rozmów wideo. Ramki dookoła wyświetlacza nie należą do najwęższych, ale ich szerokość mimo wszystko jest do zaakceptowania. Szczególnie że mamy tu do czynienia z co najwyżej średniopółkowym smartfonem, a nie flagowcem (nim ma być Motorola Edge+).

Motorola Moto G Stylus – specyfikacja

Teraz w sieci pojawiły się informacje na temat parametrów tego modelu. Wiadomo już, że Motorola Moto G Stylus zaoferuje potrójny aparat na panelu tylnym, w którym znajdzie się 48 Mpix aparat główny i „oczko” z obiektywem szerokokątnym o kącie widzenia 117° (dokładniejsza charakterystyka modułu nie jest na razie znana). Na pleckach smartfona umieszczony zostanie też czytnik linii papilarnych, a cała obudowa ma być wykonana z tworzywa sztucznego.

smartfon Motorola Moto G Stylus
Motorola Moto G Stylus (źródło: 91mobiles)

Urządzenie zostanie też wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 6,3 lub 6,4 cala i rozdzielczości Full HD oraz procesor Qualcomm z serii Snapdragon 6xx, a takżę 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Motorola Moto G Stylus od razu po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 10. Oczekuje się również akumulatora o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania.

Na razie nie wiemy, kiedy Motorola oficjalnie zaprezentuje Moto G Stylus i w jakich krajach będzie sprzedawała ten smartfon.

Źródło: @evleaks, 91mobiles