A to ciekawe: Motorola szykuje smartfon z rysikiem

A to ciekawe. Jeśli by wierzyć najnowszym doniesieniom, Motorola ma pracować nad smartfonem z rysikiem. Zdjęcie tajemniczego modelu wyciekło nawet do sieci.

Reklama

Zanim jeszcze na rynku popularne stały się smartfony z ekranami pojemnościowymi, dużą rolę odgrywały urządzenia wyposażone w ekrany oporowe. Obsługiwanie ich palcami było katorgą, przez co sporą popularnością cieszyły się rysiki, ułatwiające posługiwanie się tym sprzętem. W swoim portfolio sporo producentów miało telefony ze stylusami, z czego najwięcej LG (modele z serii Stylus) i Samsung.

Samsung potrafił jednak przekuć obecność rysika w sukces, tworząc serię Galaxy Note, w której S Pen ma bardzo rozbudowane możliwości, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii i odpowiedniego oprogramowania. Pozostałe firmy dodawały jedynie rysik do smartfonów argumentując, że te przydadzą się do bardziej precyzyjnego obsługiwania ekranu. To jednak dla świadomych klientów zdecydowanie za mało.

Reklama

Z tym wielkim zainteresowaniem patrzę na najnowsze przecieki, mówiące o tym, że niebawem na rynek ma trafić smartfon Motoroli z rysikiem właśnie. Zdjęcie prasowe przedstawiające takowy sprzęt na swoim profilu na Twitterze zamieścił Evan Blass, znany jako evleaks, a zatem osoba, której trudno nie wierzyć w to, co publikuje.

Patrząc na to zdjęcie prasowe widać, że mamy do czynienia ze smartfonem, który nieźle wpisuje się w aktualne trendy – dość wąskie ramki wokół ekranu i przedni aparat w otworze w górnym lewym rogu (co jest popularne u Motoroli, np. w One Action czy One Vision) zdają się to potwierdzać.

Pytaniem otwartym pozostaje czy powyższy model to Motorola Edge+, na temat której pierwsze informacje pojawiły się w sieci przed weekendem czy zupełnie inny produkt (osobiście skłaniam się ku drugiej opcji).

Jakkolwiek by nie było – bylibyście zainteresowani smartfonem z rysikiem od Motoroli?

źródło: gsmarena, evleaks

  1. No cóż, jedno jest pewne. Motorola przygotowała nam pakiet nowości na ten rok. Najbardziej oczekuję flagowca i jego mam zamiar przetestować.

  2. Jeśli to zdjęcie jest prawdziwe i taki model wyjdzie to co z tego. Wystarczy dokupić taki rysik jak na zdjęciu i będzie działać na każdym telefonie, jedynie pewnie jakieś dodatkowe opcje dodadzą by wyróżnić ten model jako model ze stylusem. Ewidentnie widać po zdjęciu (tylko zdjęcie oceniam, nie wiadomo jak będzie na żywo) że to zwykły stylus pojemnościowy jakie można kupić w sklepach i są dodawane do długopisów jako gratis ;)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama