A to ciekawe: Motorola szykuje smartfon z rysikiem

A to ciekawe. Jeśli by wierzyć najnowszym doniesieniom, Motorola ma pracować nad smartfonem z rysikiem. Zdjęcie tajemniczego modelu wyciekło nawet do sieci.

Zanim jeszcze na rynku popularne stały się smartfony z ekranami pojemnościowymi, dużą rolę odgrywały urządzenia wyposażone w ekrany oporowe. Obsługiwanie ich palcami było katorgą, przez co sporą popularnością cieszyły się rysiki, ułatwiające posługiwanie się tym sprzętem. W swoim portfolio sporo producentów miało telefony ze stylusami, z czego najwięcej LG (modele z serii Stylus) i Samsung.

Samsung potrafił jednak przekuć obecność rysika w sukces, tworząc serię Galaxy Note, w której S Pen ma bardzo rozbudowane możliwości, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii i odpowiedniego oprogramowania. Pozostałe firmy dodawały jedynie rysik do smartfonów argumentując, że te przydadzą się do bardziej precyzyjnego obsługiwania ekranu. To jednak dla świadomych klientów zdecydowanie za mało.

Z tym wielkim zainteresowaniem patrzę na najnowsze przecieki, mówiące o tym, że niebawem na rynek ma trafić smartfon Motoroli z rysikiem właśnie. Zdjęcie prasowe przedstawiające takowy sprzęt na swoim profilu na Twitterze zamieścił Evan Blass, znany jako evleaks, a zatem osoba, której trudno nie wierzyć w to, co publikuje.

Patrząc na to zdjęcie prasowe widać, że mamy do czynienia ze smartfonem, który nieźle wpisuje się w aktualne trendy – dość wąskie ramki wokół ekranu i przedni aparat w otworze w górnym lewym rogu (co jest popularne u Motoroli, np. w One Action czy One Vision) zdają się to potwierdzać.

Pytaniem otwartym pozostaje czy powyższy model to Motorola Edge+, na temat której pierwsze informacje pojawiły się w sieci przed weekendem czy zupełnie inny produkt (osobiście skłaniam się ku drugiej opcji).

Jakkolwiek by nie było – bylibyście zainteresowani smartfonem z rysikiem od Motoroli?

źródło: gsmarena, evleaks