Nareszcie! Purism udostępnia pierwsze informacje na temat ostatecznej specyfikacji smartfona Librem 5 | Tabletowo.pl

Nareszcie! Purism udostępnia pierwsze informacje na temat ostatecznej specyfikacji smartfona Librem 5

Dołącz do dyskusji 0

O rozwoju projektu Librem 5 informowaliśmy Was na bieżąco. Zbiórka pieniędzy zakończyła się sukcesem już kilka miesięcy temu. Firma Purism postanowiła się podzielić z nami nowymi informacjami na temat jej nietypowego pomysłu.

Dla przypomnienia, Librem 5 to projekt smartfona, który ma pracować na systemie PureOS. Jeśli jednak użytkownik zechce, będzie mógł zainstalować wybraną przez siebie, inną dystrybucję Linuxa. Kolejną zaletą tego urządzenia mają być świetne zabezpieczenia i troska o bezpieczeństwo użytkownika, czyli o coś, co jest coraz ważniejsze w świecie smartfonów.

Projekt zadebiutował jako akcja crowdfundingowa, której celem było zebranie półtora milionów dolarów. Ogromne zainteresowanie tym urządzeniem sprawiło, że udało się pozyskać aż 151% celu, czyli niemalże 2 miliony i 300 tysięcy USD. Niejednego mocno to zaskoczyło, ponieważ wiele osób nie wierzyło w powodzenie tego projektu. A tu taka niespodzianka.

Specyfikacja urządzenia nie była do końca znana, bowiem firma nie podała ostatecznej listy podzespołów, jakie znajdą się na wyposażeniu tego sprzętu. Dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się, że Purism prawdopodobnie zdecyduje się na na lepszy chipset, czyli i.MX8, a nie i.MX6, który wcześniej brano pod uwagę. Co prawda, słabsza jednostka nadal mogłaby być dobrym wyborem, jednak w urządzeniu za takie pieniądze (koszt jednego egzemplarza to 599 dolarów) powinno znaleźć się coś lepszego i nowszego. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w smartfonie znajdzie się wyświetlacz o przekątnej 5 lub 5,5 cala i rozdzielczości Full HD.

Purism poinformował również, że ciągle zawiązuje nowe współprace z przeróżnymi firmami, dzięki czemu postawione przez nich wyzwanie – dostarczenie urządzeń do właścicieli na początku przyszłego roku – ma coraz większe szanse na powodzenie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Librem 5 i “prawdziwy Linux” produktami masowymi? W sumie, czemu nie?

Źródło: Puri.sm przez OMG!Ubuntu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona