Smartfon LeEco ze Snapdragonem 821 i „tylko” 4 GB RAM w AnTuTu

Na 29 czerwca LeEco zaplanowało konferencję, podczas której spodziewamy się zobaczyć ultraszybki smartfon. Do tej pory najbardziej prawdopodobne – jakkolwiek to brzmi – wydawało się, że tego dnia zadebiutuje pierwszy smartfon z czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 821 i 8 GB RAM. Cóż, okazuje się, że nasze oczekiwania były zbyt wygórowane, ponieważ Chińczycy nie zaserwują nam od razu takiego combo.

W AnTuTu pojawił się nowy smartfon LeEco, oznaczony jako LEX720. Jest to najpewniej urządzenie, które zobaczymy już w najbliższą środę, 29 czerwca. I choć nie posiada ono aż 8 GB RAM (a „tylko” 4 GB), to zostało wyposażone w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 z układem graficznym Adreno 530. Do tego dołożono jeszcze wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 32 GB pamięci wewnętrznej, aparaty 16 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód) oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Logika podpowiada, że powinna to być podrasowa wersja LeEco Le Max 2, jednak w powyższej specyfikacji pojawia się kilka nieścisłości. Rozdzielczość ekranu zmniejszyła się z QHD (1440×2560) do Full HD (1080×1920) – podobnie, jak rozdzielczość aparatu głównego: z 21 Mpix do 16 Mpix. Pozostałe parametry (oprócz nowszego procesora) w obu przypadkach pozostają takie same (jeśli wziąć pod uwagę podstawowy wariant).

Są więc dwie możliwości: albo AnTuTu mocno się pomyliło, albo LeEco szykuje nowego flagowca. Która z nich okaże się prawdziwa? Dowiemy się już w najbliższą środę, 29 czerwca.

Źródło: Weibo (AnTuTu) przez Android Headlines