Ważne

6 GB RAM-u dla LeEco jest już passe. Marka szykuje smartfon z 8 GB pamięci operacyjnej

Wincyj RAM-u!!! – to pierwsze, co przychodzi mi w tym momencie do głowy. Dopiero co na rynku pojawiły się smartfony z 6 GB RAM, a już dochodzą nas głosy, że inna – ale też chińska – marka szykuje do premiery urządzenie z 8 GB pamięci operacyjnej. Pytanie: po co?

Wyścig na implementowanie jak największej ilości RAM zapoczątkował Asus modelem Zenfone 2. Wówczas 4 GB RAM było czymś niespotykanym i naprawdę wyjątkowym. Później jednak pojawiło się mnóstwo podobnych propozycji i producenci postanowili poczynić kolejny krok. Jako pierwsze zrobiło go Vivo w modelu Xplay 5. Od momentu premiery tego modelu minęło zaledwie trzy i pół miesiąca, a światło dzienne zdążyło ujrzeć tylko kilka smartfonów z 6 GB RAM (m.in. LeEco Le Max 2, ZUK Z2 Pro i OnePlus 3). Żyliśmy więc w przekonaniu, że przynajmniej do przyszłego roku nic się w tej kwestii nie zmieni. Nic bardziej mylnego.

Źródła z Chin doniosły właśnie, że LeEco już szykuje do premiery urządzenie z 8 GB RAM. Ma nim być “podrasowany” Le Max 2. Oprócz zwiększonej pamięci operacyjnej, producent zamierza też zastosować Snapdragona 821 (zamiast Snapdragona 820) oraz zamontować aparat o rozdzielczości 25 Mpix (zamiast 21 Mpix). Cena za to cudo ma oscylować wokół 3000 juanów (około 1850 złotych bez podatku).

Mało kto (jeśli w ogóle ktoś?) spodziewał się, że jeszcze w tym roku 6 GB RAM stanie się passe. Co prawda krok ten był nieunikniony, ale nie sądziliśmy, że ktoś zrobi go tak szybko. Cóż, LeEco najwyraźniej chce być we wszystkim pierwsze.

Źródło: GizChina

Komentarze

 • Samuraj

  Jak działa 1+3 z 6gb już wiemy z porównania z Samsung S7 Edge. Wyścig na bezsensowne rdzenie jest już passe wiec teraz trzeba czymś innym zwrócić na siebie uwagę.

  • powell

   Android niestety zawsze miał problemy z pamięcią. Trochę się to poprawiło w nowszych wersjach, ale nadal zdarza się, że apki są bez sensownie ubijane gdy tylko wejdą w tło, jakby tego RAM’u było za mało. Mam G2, z 2GB RAM, korzystam naprzemiennie z Feedly i Chrome, w zasadzie zawsze po powrocie do Feedly aplikacja startuje od nowa. Przy czym nie oglądam na Chrome jakichś specjalnie skomplikowanych stron.
   Muszę w końcu podłączyć kabel USB i sprawdzić, co takiego zajmuje mi tyle RAM’u.

 • m

  @grzdabek pamięć podręczna to ‘cache’, RAM to jest pamięć operacyjna

 • VMortens

  Z jednej strony, RAMu nigdy dosyć. Z drugiej, jak to się upowszechni, to szybko zobaczymy jak optymalizacja ROMów odchodzi w zapomnienie, a one same zaczną puchnąć na miarę.

 • wetro

  a ja sobie samsunga kupłem na przecenei w media expert. wydałem 1000 zł ale warto było. pierwszy raz tyle.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona