Huawei P40 dostanie 52-megapikselowy aparat od Sony. Chińczycy nie podążą za trendem?

W najnowszych smartfonach Samsunga i Xiaomi możemy znaleźć aparaty z matrycami 108 Mpix. Wydawałoby się, że Huawei pójdzie tą samą drogą, ale wcale nie musi.

Nowe doniesienia na temat Huawei P40 wskazują, że smartfon w wersji Pro może zostać wyposażony w sensor Sony IMX700. Charakteryzuje się on rozdzielczością 52 Mpix, czyli o połowę mniejszą niż czujniki w smartfonach Samsung Galaxy S20 Ultra czy Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 Pro błyszczy w rankingu DxOMark – podobno jest najlepszy

Xiaomi ma szansę stać się liderem fotografii mobilnej

Strzępy informacji, jakimi dysponujemy, wskazują, że Sony IMX700 może dysponować dość dużą powierzchnią sensora 1/1.33″ i obsługiwać 16-pikselową technologię łączenia pikseli (4×4). Innymi słowy, największa jednostka światłoczułego piksela może osiągnąć około 4,48 μm. Dla porównania, ponad 100-megapikselowy aparat w Galaxy S20 Ultraobsługuje integrację 9 pikseli (3×3), z łączonym pikselem o wielkości 2,4 μm. Czujnik użyty w Xiaomi Mi 10 Pro łączy dane z czterech pikseli (2×2), do rozmiaru komórki 1,6 μm.

Zgodnie z powyższymi informacjami, nowy Huawei powinien oferować lepsze zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia niż topowy Samsung czy Xiaomi. Dodatkowo, P40 Pro otrzyma 40-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw, 10-krotny peryskopowy zoom optyczny i soczewkę do wykrywania głębi kadru z ToF.

Oczywiście to tylko przypuszczenia, bazujące na suchych przeciekach – nie da się wydać jakiejkolwiek opinii o zdjęciach powstałych przy pomocy Huawei P40dopóki nie będziemy go mieć w ręce. Całkiem jednak możliwe, że model ten będzie bardzo mocnym kandydatem do miana najlepszego fotograficznego smartfona tego roku.

To pierwsza próbka fotografii wykonanej Huawei P40. Bedzie wojna o tytuł najlepszego smartfona do zdjęć

źródło: gizchina