Honor 20 Pro - ocena DxOMark

Honor 20 Pro dostał bardzo wysoką notę od DxOMark

Za nami premiera smartfonów z serii Honor 20. Najlepszym modelem z tej linii jest Honor 20 Pro, który zdążył już przejść przez ręce ekipy DxOMark. Po przeprowadzonych testach przyznała mu ona bardzo wysokie noty i producent nie omieszkał się nimi pochwalić.

Honor 20 Pro – aparat

Honor 20 i 20 Pro są pierwszymi smartfonami w ofercie marki Honor z poczwórnymi aparatami głównymi. Drugi z ww. może się jednak pochwalić nieco bardziej zaawansowaną konfiguracją. Główny obiektyw w module ma rozdzielczość 48 Mpix, OIS (Optyczną Stabilizację Obrazu) i f/1.4. Od razu warto odnotować, że to aktualny rekord w branży, ponieważ żaden inny flagowiec nie może się pochwalić taką wartością przysłony.

Reklama

Kolejne oczko w poczwórnym aparacie w Honorze 20 Pro charakteryzuje się 117° polem widzenia i f/2.2 (jest to tzw. obiektyw szerokokątny). Dalej mamy tzw. teleobiektyw o rozdzielczości 8 Mpix z f/2.4 i OIS, który zapewnia trzykrotne przybliżenie optyczne, pięciokrotne hybrydowe i trzydziestokrotne cyfrowe. Ostatni obiektyw w module ma z kolei 2 Mpix i odpowiedzialny jest za zdjęcia macro.

Honor 20 Pro – ocena DxOMark

Huawei znany jest z tego, że podczas prezentacji swoich flagowców chwali się wynikiem w rankingu DxOMark Mobile. Teraz, przy okazji prezentacji Honora 20 Pro, to samo zrobiła marka-córka. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ smartfon uzyskał bardzo dobre noty od testerów.

W ogólnym rozrachunku Honor 20 Pro otrzymał 111 punktów, czyli tyle samo, co OnePlus 7 Pro, i jednocześnie tylko o jeden punkt mniej niż Samsung Galaxy S10 5G i Huawei P30 Pro. Oznacza to, że według DxOMark jest to aktualnie jeden z najbardziej zaawansowanych foto-smartfonów na rynku – zajmuje trzecie miejsce w rankingu ex aequo z flagowcem OnePlusa.

Za same zdjęcia Honor 20 Pro otrzymał 117 punktów, natomiast za filmy 97 punktów. W pierwszym przypadku pochwalono m.in. utrzymywanie szumów pod kontrolą, szybki, dokładny i powtarzalny autofokus, dobry zakres dynamiki w większości warunków oraz dobre detale w bliskich i średnich przybliżeniach. W drugim zaś ekipa z DxOMark doceniła wydajną stabilizację, dobre detale w jasnym świetle i na zewnątrz, szybki i dokładny autofokus oraz jasne i nasycone kolory.

fot. DxOMark

Jeśli zaś chodzi o słabsze strony, to w przypadku zdjęć wymieniono m.in. niezbyt dobrze zachowane krawędzie, brak dokładnych detali (szczególnie w jasnym świetle) i okazjonalnie nienaturalne renderowanie kolorów. Przy filmach były to z kolei m.in. widoczne szumy przy kręceniu wideo na zewnątrz i w słabszych warunkach oświetleniowych, utrata detali w słabym świetle i ograniczony zakres dynamiki.

Testy przeprowadzane przez DxOMark nie przez wszystkich uznawane są za wiarygodne i podobnego zdania zdaje się być nasz Kolega po fachu, Paweł Warzecha vel Mobzilla ;)

Premiera serii Honor 20: Lite rozczarowuje, 20 jest OK, a 20 Pro będziecie chcieli kupić

Premiera serii Honor 20: Lite rozczarowuje, 20 jest OK, a 20 Pro będziecie chcieli kupić

Źródło: DxOMark Mobile