To mogą być twoje następne słuchawki. Mobvoi prezentuje TicPods 2 Pro+

Jak widzę tę nazwę, to mnie skręca – TicPods 2 Pro Plus. Trzeba by jeszcze dodać Ultra i Turbo, i byłby komplet. Śmiać się można, ale Mobvoi pokazało słuchawki, które mogą scementować sukces poprzednich modeli.

Reklama

Nowe słuchawki Mobvoi TicPods 2 Pro+

Mobvoi nie jest może najbardziej rozpoznawalnym producentem akcesoriów audio, ale na pewno jest znany tym, którzy poszukiwali w ostatnich miesiącach słuchawek True Wireless, które nie zrujnowałyby budżetu małego państwa.

Kolejny produkt ze stajni Mobvoi to TicPods 2 Pro+. Z wyglądu przypominają trochę AirPodsy, choć niektóre funkcje są już charakterystyczne tylko dla akcesoriów Mobvoi.

W nowych pchełkach znajdziemy procesor Qualcomm QCC5121, który obsługuje sporo kodeków dźwięku. Układ główny nie zmienił się więc w porównaniu z podstawową wersją TicPods 2 Pro. Użytkownicy iPhone’ów skorzystają z AAC, zaś posiadacze smartfonów z Androidem – z aptX, AAC i SBC. Łączność zapewniana jest dzięki modułowi Bluetooth 5.0.

Pchełki są odporne na kurz i wodę, zgodnie z normą IPX4, co nie jest może czymś niezwykłym, ale przynajmniej pozwoli to nie bać się potu czy deszczu. Mają także funkcję aktywnej redukcji szumów otoczenia.

W etui ładującym znajduje się bateria o pojemności 390 mAh, co pozwoli na szybkie uzupełnianie energii w słuchawkach nawet do 6 razy. Wystarczy 5 minut ładowania, by zapewnić sobie działanie na następną godzinę. Czas słuchania muzyki na pojedynczym ładowaniu to około 4 godziny.

Przytaknij, by odebrać

Jedną z cech wyróżniających słuchawki TicPods 2 Pro+ jest system sterowania. Co prawda można polegać na dotykowych panelach na powierzchni pchełek, ale mamy do dyspozycji także komendy głosowe czy też podejmowanie wybranych akcji za pomocą ruchów głowy. Na przykład podwójne kiwnięcie głową „na tak” umożliwia odebranie połączenia.

Za Mobvoi TicPods 2 Pro+ trzeba dać 140 euro. Słuchawki nie zyskały jeszcze polskiej ceny.