Słuchawki Mobvoi TicPods 2 ze sterowaniem głosowym i ruchami głowy

Właściwie każde bezprzewodowe słuchawki douszne są porównywane z AirPodsami od Apple. Często o zakupie danego modelu decyduje cena. A że pierwsza generacja pchełek TicPods sprzedała się naprawdę dobrze, Mobvoi postanowiło pójść za ciosem i zaprezentować TicPods 2.

Reklama

TicPods 2 występują w dwóch wersjach: podstawowej i Pro. Dobrodziejstwem wyższej opcji jest wykorzystanie podwójnego mikrofonu w procesie redukcji szumów, który ma poprawić czystość głosu podczas rozmów w otoczeniu o dużym zanieczyszczeniu dźwiękiem. TicPods 2 muszą pod tym względem polegać wyłącznie na jednym mikrofonie, co z założenia przynosi gorszy efekt.

Reklama

 

Ponadto, model Pro korzysta z technologii nazwanych TicHear i TicMotion, co jest niczym innym, jak możliwością sterowania odtwarzaczem i słuchawkami za pomocą ruchów głowy i krótkich komend głosowych. Żeby wydać polecenie, należy użyć specjalnego słowa-klucza, ale można także w tym celu nacisnąć dłużej jedną ze słuchawek. Wyższa opcja korzysta z innego typu układu sterującego – w Pro mamy do czynienia z Qualcommem QCC5121, zaś w edycji podstawowej montuje się Qualcomma QCC3026.

Recenzja słuchawek Mobvoi TicPods Free – bez kilku wad się nie obyło

Poza tymi różnicami, dwie wersje TicPods 2 są właściwie tym samym akcesorium. Obsługuje się je dotykiem, wspierają Qualcomm aptX Audio, łączą się ze smartfonem przez Bluetooth 5 i wykazują się prawie identycznym czasem odtwarzania – do 4 godzin. Przy wykorzystaniu etui ładującego, można go wydłużyć do 23 godzin (dla TicPods 2) lub 20 godzin (dla TicPods 2 Pro). Skoro o etui mowa, jest ono zauważalnie mniejsze niż w wypadku pierwszej generacji słuchawek Mobvoi.

TicPodsy 2 można dostać w przedsprzedaży w trzech kolorach: niebieskim, lodowym i kwiatowym (czyli czymś na podobieństwo różu). Oto ceny:

  • TicPods 2 – 89,99 dolarów,
  • TicPods 2 Pro – 125,99 dolarów.

źródło: Mobvoi, PhoneArena