LG ma nowe słuchawki z ANC. Etui LG TONE Free zabija bakterie

LG ma dla nas nową wersję swoich „higienicznych” słuchawek bezprzewodowych. LG TONE Free zaprezentowano w wersji z aktywną redukcją szumów otoczenia.

LG TONE Free z ANC i UV

W czasach kiedy mycie rąk świadczy nie tylko o znajomości podstawowych zasad higieny, ale także o stosowaniu środków ostrożności przed zarażeniem koronawirusem, producenci elektroniki raczej milczą na temat jej ochrony przed drobnoustrojami, bo wiedzą, że na płaskich powierzchniach potrafią one przeżyć dłużej niż w innych warunkach. Trochę inaczej do sprawy podchodzi LG.

Reklama

Koreańczycy pod koniec czerwca zaprezentowali LG TONE Free. Najważniejszą cechą wyróżniającą te słuchawki True Wireless było etui ładujące UVnano, które emitowało światło ultrafioletowe. Zgodnie z zapewnieniem producenta, zabija ono do 99,9% pałeczek okrężnicy (E. coli) oraz gronkowca złocistego, które mogłyby pojawić się na słuchawkach.

Ta sama właściwość etui pojawia się w nowym modelu LG TONE Free, oznaczonym symbolem HBS-FN7. W bardzo podobnej obudowie zmieszczono dodatkowe mikrofony, umożliwiające pracę aktywnej redukcji szumów otoczenia. To w gruncie rzeczy najważniejsza rzecz, jakiej brakowało temu akcesorium.

LG TONE Free

Aktywna redukcja szumów to must-have

Oczywiście nie każdy potrzebuje ANC w słuchawkach dousznych. Jednakże każdy producent elektroniki ma przynajmniej jeden taki model w ofercie. LG jest teraz w stanie podjąć rywalizację na tym wymagającym rynku.

ANC w nowych LG TONE Free będzie wpływać na czas działania słuchawek. Tak jak podstawowy model chwali się maksymalnym czasem pracy sięgającym 18 godzin, tak w modelu z aktywną redukcją szumów, przy włączonym ANC uda się wykrzesać z baterii maksymalnie 15 godzin.

Parowanie odbywa się za pomocą Bluetooth 5.1, zaś jakość muzyki sprowadza się do możliwości kodeków SBC i AAC.

Cena wyrażana jest na razie tylko w dolarach koreańskich, i stanowi równowartość 750 zł. Całkiem możliwe, że LG TONE Free FN7 trafią do Polski jeszcze przed końcem roku, w podobnej cenie. Wersja bez ANC kosztuje 449 zł.