LG ma nowe słuchawki z ANC. Etui LG TONE Free zabija bakterie

LG ma dla nas nową wersję swoich „higienicznych” słuchawek bezprzewodowych. LG TONE Free zaprezentowano w wersji z aktywną redukcją szumów otoczenia.

Reklama

LG TONE Free z ANC i UV

W czasach kiedy mycie rąk świadczy nie tylko o znajomości podstawowych zasad higieny, ale także o stosowaniu środków ostrożności przed zarażeniem koronawirusem, producenci elektroniki raczej milczą na temat jej ochrony przed drobnoustrojami, bo wiedzą, że na płaskich powierzchniach potrafią one przeżyć dłużej niż w innych warunkach. Trochę inaczej do sprawy podchodzi LG.

https://youtu.be/giKcGOiOpmQ

Koreańczycy pod koniec czerwca zaprezentowali LG TONE Free. Najważniejszą cechą wyróżniającą te słuchawki True Wireless było etui ładujące UVnano, które emitowało światło ultrafioletowe. Zgodnie z zapewnieniem producenta, zabija ono do 99,9% pałeczek okrężnicy (E. coli) oraz gronkowca złocistego, które mogłyby pojawić się na słuchawkach.

Ta sama właściwość etui pojawia się w nowym modelu LG TONE Free, oznaczonym symbolem HBS-FN7. W bardzo podobnej obudowie zmieszczono dodatkowe mikrofony, umożliwiające pracę aktywnej redukcji szumów otoczenia. To w gruncie rzeczy najważniejsza rzecz, jakiej brakowało temu akcesorium.

LG TONE Free

Aktywna redukcja szumów to must-have

Oczywiście nie każdy potrzebuje ANC w słuchawkach dousznych. Jednakże każdy producent elektroniki ma przynajmniej jeden taki model w ofercie. LG jest teraz w stanie podjąć rywalizację na tym wymagającym rynku.

ANC w nowych LG TONE Free będzie wpływać na czas działania słuchawek. Tak jak podstawowy model chwali się maksymalnym czasem pracy sięgającym 18 godzin, tak w modelu z aktywną redukcją szumów, przy włączonym ANC uda się wykrzesać z baterii maksymalnie 15 godzin.

Parowanie odbywa się za pomocą Bluetooth 5.1, zaś jakość muzyki sprowadza się do możliwości kodeków SBC i AAC.

Cena wyrażana jest na razie tylko w dolarach koreańskich, i stanowi równowartość 750 zł. Całkiem możliwe, że LG TONE Free FN7 trafią do Polski jeszcze przed końcem roku, w podobnej cenie. Wersja bez ANC kosztuje 449 zł.