Przed nowymi słuchawkami LG drżą bakterie. TONE Free mają etui dezynfekujące

Przed nowymi słuchawkami LG drżą bakterie. TONE Free mają etui dezynfekujące

Producenci słuchawek dousznych mają spore problemy, by wyróżnić czymś swoje urządzenia. Wszak wszystkie są do siebie bardzo podobne, a opcje dostosowania walorów wizualnych kończą się bardzo szybko. Zamiast jednak iść w niecodzienne wzornictwo, LG postawiło na niezwykłą funkcjonalność.

LG TONE Free potrafią zabijać bakterie

Muszę przyznać, że z zaciekawieniem przyglądałem się nowym słuchawkom LG TONE Free (HBS-FN6), zaprezentowanym przez firmę. Gdyby ich wyjątkowość kończyła się na w miarę estetycznym designie, zapewne nie zwróciłbym na nie uwagi – najciekawsze jest to, co potrafi etui ładujące. Jak się okazuje, nie tylko podładuje baterie pchełek TWS, ale także pozbędzie się z nich większości bakterii. Jak?

Etui wyposażono w technologię nazwaną UVnano. Jak łatwo się domyślić, korzysta z małej lampki emitującej promieniowanie ultrafioletowe, które oddziałuje na powierzchnię końcówek słuchawek raz ich wewnętrznej siatki, chroniącej przetworniki. Dzięki temu rozwiązaniu można wyeliminować 99,9% bakterii. Badania przeprowadzane były na pałeczkach okrężnicy (E. coli) oraz gronkowca złocistego.

Przed nowymi słuchawkami LG drżą bakterie. TONE Free mają etui dezynfekujące

To się nazywa „czysty dźwięk”

Takimi zdezynfekowanymi słuchawkami można cieszyć się przez maksymalnie 6 godzin (każda z pchełek ma baterię 55 mAh). Etui, oprócz właściwości bakteriobójczych, oczywiście oferuje możliwość podładowania słuchawek – dysponuje akumulatorem 390 mAh, pozwalającym dzięki doładowaniom osiągnąć łączny czas działania liczący 18 godzin.

Słuchawki łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.0 i mają podwójne mikrofony, przydające się podczas wydawania poleceń zintegrowanemu Asystentowi Google czy korzystania z funkcji słyszenia otoczenia bez wyjmowania słuchawek z uszu. Dla LG TONE Free przygotowano też specjalne ustawienia korektora graficznego, ale nie zapewniono obsługi zaawansowanych kodeków – mamy tu tylko SBC/AAC.

Nowe słuchawki TWS od LG maja trafić do Europy i Ameryki Północnej. Producent nie podał jeszcze ceny akcesorium. Ubiegłoroczny model (HBS-FL7) kosztował na start 199 dolarów, ale nie zebrał dobrych recenzji. Może tym razem będzie inaczej.