Słuchawki LG TONE Free z etui dezynfekującym wkrótce w Polsce. Niższy model dostępny już teraz

Na rynku słuchawek True Wireless zaczyna robić się tłoczno. Producenci akcesoriów audio nie mają zbytnio czym przyciągnąć konsumenta. Jednymi z najbardziej pożądanych cech jest wykorzystanie ANC czy wysokiej jakości kodeków audio. A co, gdyby słuchawki zapewniały eliminowanie bakterii z wkładek dousznych, jak LG TONE Free?

Słuchanie muzyki staje się „zdrowe”

Tak naprawdę tylko jeden z dwóch modeli słuchawek LG TONE Free wyposażono w specjalne etui emitujące światło ultrafioletowe, które eliminuje 99,9% pałeczek okrężnicy (E. coli) oraz bakterii gronkowca złocistego. Model ten (HBS-FN6) będzie dostępny w Polsce w ciągu kilku kolejnych tygodni. Model HBS-FN4 wprowadzany jest u nas do sprzedaży już teraz.

LG TONE Free charakteryzują się wkładkami wykonanymi z nietoksycznego, hipoalergicznego żelu silikonowego. Są też odporne na działanie wody – deszcz czy pot nie są im straszne dzięki kategorii ochronnej IPX4.

LG TONE Free

Możliwości muzyczne rozwinięto dzięki technologii HSP (Headphone Spatial Processing) od firmy Meridian Audio – odtwarzany dźwięk wzbogacany jest efektami przestrzennymi. Oba modele LG TONE Free mogą być personalizowane dzięki korektorowi dźwięku oraz czterem unikalnym ustawieniom wstępnym opracowanym przez Meridian. Możliwe jest też sterowanie głosowe przez Asystenta Google czy Siri. Nie ma jednak mowy o aktywnej redukcji szumów (ANC).

Po pełnym naładowaniu słuchawki (każda z baterią 55 mAh) mogą pracować przez sześć godzin. Akumulator wbudowany w etui (390 mAh) pozwala natomiast na trzykrotne, pełne naładowanie słuchawek, a tym samym wydłużenie czasu pracy urządzenia do 18 godzin.

LG TONE Free łączą się ze smartfonem przez Bluetooth 5.0 i korzystają z kodeków SBC/AAC.

LG TONE Free

LG TONE Free – dostępność i cena

Model HBS-FN4 można już kupić w sklepie online LG za 449 zł, a także w Media Expert w wersjach białej i czarnej za 499 zł. Ceny opcji z antybakteryjnym etui jeszcze nie podano.