Cloud Orbit i Cloud Orbit S – kosmiczne słuchawki od HyperX

HyperX, gamingowy dział marki Kingston, poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych modeli słuchawek dedykowanych graczom. HyperX Cloud Orbit oraz HyperX Cloud Orbit S to słuchawki, które zdaniem producenta zapewniają, poza niezrównanymi doznaniami w grach, audiofilską jakość muzyki. To wszystko w niewygórowanej, jak na możliwości sprzętu, cenie.

HyperX Cloud Orbit, HyperX Cloud Orbit S – specyfikacja

Szumne zapowiedzi producenta, na pierwszy rzut oka, zdają się znajdować potwierdzenie w zastosowanych podzespołach i technologiach. Dźwięk docierający do uszu użytkownika wydobywa się bowiem ze 100 mm, planarnych przetworników magnetycznych firmy Audeze. To technologia rzadko wykorzystywana nawet w typowo muzycznych słuchawkach. Jeśli już się pojawia, to raczej w modelach z wyższych półek cenowych. Tutaj HyperX obiecuje, że mimo audiofilskiej jakości, cena audiofilska nie będzie.

Reklama
HyperX Cloud Orbit S fot. HyperX

Rozwiązania sprzętowe wspierane są przez szereg programowych, w tym autorską technologię 3D Waves NX, wzmacniającą wrażenia dźwięku przestrzennego podczas wirtualnej rozrywki. Dodatkowo model HyperX Cloud Orbit S potrafi analizować ruchy głowy użytkownika nawet 1000 razy na sekundę, co efektywnie przyczynia się do wzmocnienia wrażeń płynących z gier.

HyperX pręży muskuły na Gamescomie. Nowe pamięci, słuchawki i akcesoria

Poprawa efektu 7.1 to nie jedyne zastosowanie analizy ruchów głowy. Dedykowane oprogramowanie potrafi wykrywać gesty wykonywane głową. Oczywiście, te podlegają pełnej personalizacji, dlatego mogą posłużyć zarówno jako ułatwienie w obsłudze komputera dla osób z ograniczeniami ruchowymi, jak i ułatwienie w niektórych grach komputerowych. Sterując przy pomocy ruchów głowy można również, w co nie wątpię, wzbudzić zainteresowanie współtowarzyszy rozgrywki, chociażby podczas spotkania towarzyskiego czy LAN party :).

HyperX Cloud Orbit S fot. HyperX

W zależności od posiadanego urządzenia, słuchawki można podłączyć kablem USB-A -> USB-C (PC i PS4) bądź klasycznym kablem 3,5 mm jack (pozostałe). Technologie zastosowane w słuchawkach wymagają zewnętrznego źródła zasilania, dlatego obydwa modele wyposażone zostały w baterie, pozwalające na zapewnienie około 10 godzin pracy.

HyperX Cloud Orbit, HyperX Cloud Orbit S – cena

Informacja o dostępności pojawi się wkrótce na stronie internetowej producenta. Rekomendowane ceny detaliczne to odpowiednio 1290 złotych dla modelu HyperX Cloud Orbit oraz 1490 złotych dla HyperX Cloud Orbit S. Jak na słuchawki dla graczy, to z pewnością spory wydatek, lecz biorąc pod uwagę audiofilskie zapędy producenta, istnieje możliwość, że nowo zaprezentowane słuchawki staną się złotym środkiem między tym, co potrzebne w grach, a tym, co przydatne gdy słuchamy muzyki. Jednak, czy to tylko pobożne życzenia, czy realna alternatywa, przekonamy się dopiero podczas testów.

HyperX Cloud Orbit S fot. HyperX

PS. Podkreślając kosmiczną nazwę słuchawek, producent zdecydował się… wysłać je na orbitę. Poniżej film z tego wydarzenia:

Polecamy również – Recenzja HyperX Cloud Stinger Wireless

HyperX Cloud Stinger Wireless – tanio i swobodnie (recenzja)

Źródło: informacja prasowa, HyperX