HyperX pręży muskuły na Gamescomie. Nowe pamięci, słuchawki i akcesoria

Jedna z największych imprez poświęconych tematyce gier komputerowych na świecie – niemiecki Gamescom, to świetna okazja dla producentów sprzętu do podzielenia się z klientami informacjami o bieżących nowościach w arsenale. Sytuacje skrzętnie wykorzystuje Kingston, który pod szyldem HyperX zaprezentował całą plejadę nowości.

Na tegoroczny Gamescom HyperX przywiózł sporo nowości, dlatego postaram się usystematyzować je zgodnie z przeznaczeniem. Pierwsza część materiału dotyczy przede wszystkim nowinek dla graczy PC, następnie Xbox i PS4.

Nowe pamięci FURY DDR4 RGB i odświeżone FURY DDR4

Pierwszą z nowości, która pojawi się w ofercie HyperX są odświeżone pamięci RAM FURY DDR4. Poza nowym wyglądem, w rodzinie pojawi się model o pojemności sięgającej 64 GB i częstotliwości 3466 MHz. Dodatkowo pamięci wyposażono w technologię Plug & Play, umożliwiającą automatyczne zwiększanie częstotliwości taktowania przy standardowej konfiguracji DDR4 1,2 V. Udostępniają również gotowe profile Intel XMP, zoptymalizowane pod kątem najnowszej platformy firmy Intel.

Ku uciesze miłośników obudów wyposażonych w przezroczyste ściany producent przygotował również wersję wyposażoną w podświetlenie LED RGB, którą Maciek zdążył już dla Was przetestować. W zarządzaniu efektami świetlnymi pomaga w nich technologia HyperX Infrared Sync, która odpowiada za bezprzewodową synchronizację, w tym z rozwiązaniami ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion czy MSI Mystic Light Sync.

Pamięci dostępne są w postaci pojedynczych modułów o pojemności 8 GB i 16 GB oraz w zestawach dwu i czteromodułowych pozwalających uzyskać pojemność 16 GB, 32 GB i 64 GB.

Producent deklaruje, że wszystkie pamięci FURY DDR4 przechodzą gruntowne testy fabryczne pod względem szybkości oraz objęte są bezterminową gwarancją.

HyperX FURY DDR4 RGB fot. HyperX

Specyfikacje pamięci HyperX FURY DDR4 RGB:

 • Pojemność:
  Pojedyncze moduły: 8 GB, 16 GB;
  Zestawy z 2: 16 GB, 32 GB;
  Zestawy z 4: 32 GB, 64 GB.
 • Częstotliwości: 2400 MHz, 2666 MHz, 3000 MHz, 3200 MHz, 3466 MHz.
 • Opóźnienia: CL15, CL16.
 • Napięcie: 1,2 V, 1,35 V.
 • Temperatura pracy: 0-70 stopni Celsjusza.
 • Wymiary: 133,35 x 41,24 x 7 mm.

 

Specyfikacje pamięci HyperX FURY DDR4:

 • Pojemność:
  Pojedyncze moduły: 4 GB, 8 GB, 16 GB;
  Zestawy z 2: 8 GB, 16 GB, 32 GB;
  Zestawy z 4: 16 GB, 32 GB, 64 GB.
 • Częstotliwości: 2400 MHz, 2666 MHz, 3000 MHz, 3200 MHz, 3466 MHz.
 • Opóźnienia: CL15, CL16.
 • Napięcie: 1,2 V, 1,35 V.
 • Temperatura pracy: 0-85 stopni Celsjusza.
 • Wymiary: 133,35 x 34,10 x 7,2 mm.

Dodatkowo Kingston chwali się, że pamięci HyperX FURY DDR4 zostały wybrane przez Della do budowy komputerów stacjonarnych z linii Alienware Aurora R9. Decyzja producenta gamingowych desktopów została podyktowana faktem spełniania przez najnowsze pamięci FURY rygorystycznych norm, co było możliwe między innemu dzięki drobiazgowemu programowi testowemu podzespołów opuszczających fabryki.

Wersja S słuchawek HyperX Cloud Alpha

Kingston przygotował również coś dla graczy preferujących rozgrywkę na słuchawkach. HyperX Cloud Alpha S to słuchawki wykonane w technologii dwukomorowej, umożliwiającej lepsze oddzielenie basu od średnicy i sopranów. Taki zabieg ma za zadanie sprawić, że niskie tony nie zdominują brzmienia słuchawek, pozostając jednocześnie wystarczająco mocno zaznaczone.

W ujarzmieniu basów ma pomóc również dodatkowy przełącznik pozwalający na zmianę ich intensywności. Słuchający będzie mógł wybrać jeden z trzech oferowanych poziomów. Dla spotęgowania wrażeń z gier nowy model wyposażono w technologię wirtualizacji 7.1, dzięki której słuchający ma wrażenie, że korzysta z zestawu siedmiu głośników i subwoofera.

Słuchawki powinny pojawić się w sprzedaży na całym świecie w czwartym kwartale 2019 roku w sugerowanej cenie 129,99 dolarów.

Słuchawki HyperX Cloud Alpha S fot. HyperX

Słuchawki bezprzewodowe HyperX Cloud Flight S

Nowa propozycja w segmencie słuchawek bezprzewodowych to konstrukcja zapewniająca wirtualne brzmienie 7.1 oraz przełączanie między odgłosami z gry i czatem. Wyposażono je w przyciski zapewniające kontrolę nad podświetleniem LED, wyciszenie mikrofonu, włączanie i wyłączanie oraz regulację głośności. Posiadacze wysokiej klasy kart dźwiękowych mogą podłączyć Cloud Flight S do komputera przewodowo, kablem 3x mini jack.

Wbudowana bateria wystarcza na 30 godzin rozgrywki (realny wynik zależny od wielu czynników, zwłaszcza głośności). Za jej ładowanie może odpowiadać dedykowana ładowarka bezprzewodowa pracująca w standardzie Qi.

Cena słuchawek ustalona została na poziomie 199,99 dolarów. Dostępność do zakupu zapowiedziano na pierwszy kwartał 2020 roku, na tę chwilę nie ma informacji o dostępności poza USA.

Klawiatura HyperX Alloy Origins

Kolejną premierę stanowi klawiatura gamingowa, którą można wyposażyć w autorskie przełączniki HyperX Aqua. Charakteryzują się wymaganą siłą nacisku 45 g oraz krótszym, w porównaniu do HyperX Red, skokiem. Producent deklaruje wytrzymałość nowej konstrukcji na poziomie 80 milionów kliknięć w okresie użytkowania. Konstrukcja nowej klawiaturze sprzyja widowiskowej prezentacji podświetlenia LED, a wbudowana pamięć pozwala na zapisanie trzech schematów podświetlenia oraz ich dynamiczną zmianę. Konfiguracja efektów wizualnych możliwa jest dzięki dołączonemu oprogramowaniu HyperX NGENUITY.

Wersja wyposażona w przełączniki HyperX Red pojawi się w sprzedaży w październiku, na przełączniki Aqua będzie trzeba poczekać do 2020 roku. Obydwie wersje kosztować będą około 119,99 euro.

Mysz HyperX Pulsefire Dart

Doczekaliśmy się również prezentacji pierwszego bezprzewodowego gryzonia w ofercie Kingstona. HyperX Pulsefire Dart to myszka pracująca w standardzie 2,4 GHz, podobnie jak opisana wyżej klawiatura. Wyposażona została w optykę Pixart 3389 z trzema predefiniowanymi ustawieniami czułości: 800, 1600 i 3200 DPI. Wybór jednej z nich sygnalizowany jest diodą LED w przypisanym kolorze. Przyciski lewy i prawy pracują w oparciu o przełączniki Omron, co powinno zapewnić niezawodne działanie i długi czas bezawaryjnego użytkowania. W konstrukcji myszy znalazło się również miejsce dla sześciu programowalnych przycisków, do których można przypisać makra. Nagrywanie makr i kontrola podświetlenia RGB odbywa się w programie HyperX NGENUITY.

Umieszczona wewnątrz bateria zapewnia do 50 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. W myszy znajduje się również cewka do ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi.

Nową mysz znajdziemy na półkach sklepowych we wrześniu w cenie około 119,99 euro.

HyperX Pulsefire Dart fot. HyperX

Ładowarka bezprzewodowa HyperX ChargePlay Base

Jako że zarówno nowe słuchawki jak i mysz wyposażone są w technologię bezprzewodowego ładowania, nie mogło zabraknąć dla nich dedykowanej podkładki ładującej. Ta posiada dwie oddzielne cewki, pozwalające na niezależne ładowanie dwóch urządzeń z maksymalną wydajnością 10 W każde. Jeśli na podkładce zostaną umieszczone urządzenia HyperX, ta będzie mogła wyświetlić ich poziom naładowania, co pozwoli na szybkie zorientowanie się w stanie baterii poszczególnych sprzętów.

Co prawda urządzenie rekomendowane jest jako uzupełnienie oferty producenta, niemniej z racji wyposażenia w standardową technologię Qi, podczas grania można śmiało uzupełniać baterię w swoim smartfonie czy smartwatchu, o ile ten wspiera ładowanie bezprzewodowe.

HyperX ChargePlay Base fot. HyperX

Podkładka pojawi się w sklepach we wrześniu, rekomendowana cena to 69,99 euro.

Xbox razy trzy (certyfikowane zestawy słuchawkowe)

Gamescom w wydaniu HyperX obrodzi w zestawy słuchawkowe. Pojawi się jedna opcja bezprzewodowa (CloudX Flight) oraz dwie przewodowe (CloudX Stinger i CloudX Chat). Wszystkie legitymują się certyfikatami licencjonowanych produktów dla platformy Microsoftu. Opcja bezprzewodowa oferuje do 30 godzin bezprzewodowej rozrywki. Wyposażona jest w nauszniki typu zamkniętego, które obracają się o 90 stopni. Jako, że dedykowane są dla zielonej konsoli, w tym właśnie kolorze wykonano podświetlenie LED. Dodatkowo wyposażono je w regulację źródła dźwięku między czatem a odgłosami rozgrywki.

CloudX Stinger to odpowiednik doskonale znanego modelu dostępnego na platformę PC (zachęcam do zapoznania się z recenzją jego bezprzewodowej wersji). Ich najważniejszym atutem jest dobra, jak na swoją półkę cenową, jakość dźwięku w grach oraz niewielki ciężar (275 g). Nie zapomniano o takich udogodnieniach jak regulacja głośności na jednym z nauszników i możliwość wyłączenia mikrofonu przez uniesienie go do skrajnej, górnej pozycji.

Ostatnią propozycją jest słuchawka CloudX Chat, wyposażona w mikrofon z wbudowaną pasywną redukcją szumów. Przewód łączący słuchawki z padem został dodatkowo wyposażony w regulację głośności i możliwość wyciszenia mikrofonu. Sama słuchawka odznacza się niewielką wagą i dostosowaniem do użytku na lewym i prawym uchu.

HyperX CloudX Flight fot. HyperX

Ceny i dostępność:

 • HyperX CloudX Flight: czwarty kwartał 2019 r., 139,99 euro;
 • HyperX CloudX Stinger: wrzesień 2019 r., 59,99 euro;
 • HyperX CloudX Chat: wrzesień 2019 r., 19,99 euro.

Stacja ładująca pady HyperX ChargePlay Duo dla Xbox One

Kingston zdecydował się udostępnić swoją ładowarkę do padów znaną z PS4 również graczom na platformie Xbox. Urządzenie umożliwia ładowanie dwóch kontrolerów, jednocześnie informując o ich poziomie naładowania. Ładować można zarówno kontrolery w wersji podstawowej jak i Elite. Dodatkowo w zestawie z ładowarką nabywca otrzyma dwa zapasowe akumulatory o pojemności 1400 mAh każdy.

Stacja pojawi się w sprzedaży we wrześniu 2019 roku w cenie 24,99 euro.

Słuchawki dla Playstation 4

Nowości od Kingstona na konsolę Sony opisuję jako ostatnie, też dlatego, że jest ich najmniej. Są to jedynie zestaw słuchawkowy Cloud Stinger oraz słuchawka Cloud Chat. W specyfikacji są to modele zbieżne z tymi dla Xboxa, różnią się, co oczywiste, stosownym certyfikatem. Obydwa modele będzie można nabyć w październiku w cenie odpowiednio 59,99 i 19,99 euro.

Czytelników serdecznie zachęcam do podzielenia się opinią na temat nowości od Kingstona. Z czegoś jesteście szczególnie zadowoleni? Czegoś brakło? Planujecie konkretny zakup? Komentarze są, jak zwykle, Wasze :).

Źródło: informacja prasowa