(fot. Mateusz Budzeń)

Skype z udostępnianiem ekranu smartfona. Funkcja zadziała na Androidzie i iOS

Microsoft oficjalnie ogłosił wdrożenie nowej funkcji do mobilnej wersji komunikatora Skype. Aplikacja, zarówno w wydaniu na Androida, jak iOS-a, umożliwi udostępnianie ekranu smartfona. Testy już ruszyły.

Skype, który niegdyś dla milionów użytkowników był głównym komunikatorem z funkcją wideorozmów, dziś musi rywalizować z naprawdę silną konkurencją. Co więcej, jak pokazuje ostatni raport, to WhatsApp i Messenger są najpopularniejszymi komunikatorami w świecie mobilnym. Microsoft nie zamierza jednak odpuszczać i sukcesywnie wdrażania do swojego komunikatora nowe funkcje.

Reklama

Skype z funkcją udostępniania ekranu smartfona

Jak informuje Microsoft, testerzy Skype’a w wersji na Androida i iOS-a, mogą już przetestować nową funkcję. W przedpremierowym wydaniu pojawiła się bowiem możliwość udostępniania ekranu. Warto zauważyć, że komunikator Microsoftu, dzięki nowej funkcji, zyskał przewagę nad wybranymi produktami konkurencji.

Skype z funkcją udostępniania ekranu. (fot. Microsoft)

No dobrze, ale w jakim celu? Według Microsoftu nowość może zostać wykorzystana podczas pokazywania współpracownikom prezentacji przygotowanej w PowerPoint. Może również posłużyć podczas robienia wspólnych zakupów online czy korzystania z aplikacji randkowych.

Nowość obecnie przeznaczona jest dla członków programu testowego Skype Insider. Nie została podana data wprowadzenia funkcji do stabilnego wydania aplikacji. W związku z tym, większość użytkowników musi uzbroić się w cierpliwość.

Skype ciągle otrzymuje nowe funkcje, ale zdarzają się też wpadki

Patrząc na ostatnie zmiany wprowadzane w komunikatorze Skype można odnieść wrażenie, że Microsoft, chcąc nadążyć za konkurencją, przyśpieszył tempo rozwoju aplikacji. W poprzednim tygodniu Skype zyskał możliwość prowadzenia grupowych wideo z aż 50 osobami jednocześnie. Trzeba przyznać, że niezły wynik. Apple niedawno chwalił się grupowymi rozmowami w FaceTime, które pozwalają na jednoczesną obecność 32 osób.

Niestety, firmie z Redmond zdarzają się również wpadki podczas rozwoju Skype’a. Ostatnio odkryty błąd umożliwiał podsłuchiwanie użytkowników. Problematyczna okazała się funkcja automatycznego odbierania połączeń.

źródło: Microsoft