Nowość w Skype: grupowe wideo z 50 osobami jednocześnie

Skype obsługuje teraz grupowe wideorozmowy z udziałem do aż 50 osób. Testowano tę opcję już od marca, teraz natomiast udostępniono ją wszystkim użytkownikom.

Reklama

W poprzednich wersjach programu, Skype umożliwiał już grupowe rozmowy wideo. Różnicą jest jednak limit osób obecnych w rozmowie – dotychczas wynosił on 25 użytkowników. Teraz prowadzić wideokonferencję będziemy mogli aż z 50 osobami. Dla porównania, aplikacja FaceTime spod szyldu Apple zaczęła wspierać grupowe rozmowy wideo dopiero w zeszłym roku. Obecnie pozwala na obecność 32 osób na jednym wideoczacie. Jak zatem łatwo wywnioskować, to właśnie Microsoft oferuje więcej slotów.

Reklama

By uzyskać możliwość prowadzenia wideorozmowy z tak dużą liczbą użytkowników, wystarczy zaktualizować Skype’a lub pobrać z oficjalnej strony.

Ze względu na zwiększenie limitu Microsoft zdecydował się na modyfikację systemu powiadomień. Wcześniej, każda z osób słyszała dzwonek, kiedy rozmowa się zaczynała. Obecnie, Skype poinformuje użytkownika poprzez systemowe powiadomienie, a sami możemy wybrać, które osoby będą mogły do nas zadzwonić. W dalszym ciągu jednak, jeżeli w rozmowie uczestniczy mniej niż 25 osób, każdy z uczestników będzie informowany dźwiękowo.

źródło: tocuz.com

Co jeszcze dodano w najnowszej wersji Skype

W aktualizacji dodano również przyciski odpowiedzialne za sterowanie dźwiękiem i wideo w trakcie rozmowy z dużą liczbą osób. Mamy też możliwość włączenia powiadomień na e-mail, przypominających nam o nieodebranych rozmowach czy nieodczytanych wiadomościach.

Warto pamiętać o tym, że opcja jest domyślnie włączona, więc jeśli nie chcemy otrzymywać informacji tego typu na naszą pocztę, należy tę opcję wyłączyć. Możemy do niej przejść wchodząc w Ustawienia, a następnie w zakładkę Powiadomienia. W sekcji Powiadomienia e-mail widnieją opcje Przypomnienia o nieodebranych rozmowach i Przypomnienia o nieodebranych wiadomościach. Wystarczy je odznaczyć i gotowe.

Źródło: TheVerge; CentrumXP

Reklama