Najwyższy czas. Skype wreszcie dostaje ciemny motyw

Skype pod sterami Microsoftu rozwija się w dość ciekawy sposób. Ostatnimi czasy można było odnieść wrażenie, że ten rozwój nieco wyhamował, jednak – na szczęście – gigant z Redmond w porę przypomniał użytkownikom o tym, że wciąż pamięta o swoim produkcie, wprowadzając długo wyczekiwany dark mode.

Reklama

Warto odnotować, że tryb ciemny pojawił się równocześnie na Androida oraz iOS. Można więc stwierdzić, że ani Google, ani Apple nie zostały w jakiś sposób poszkodowane, pominięte. Co więcej, pojawiły się nawet pogłoski, wedle których Microsoft celowo wypuścił aktualizację dopiero teraz, czekając na debiut iOS 13. Ile w tym prawdy? Trudno to zweryfikować. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że tryb ciemny nie jest jedyną innowacją, jaka zagościła w Skypie.

Reklama

Skype rezygnuje z prób bycia „cool” i „trendy”. Microsoft chce wrócić do przejrzystego interfejsu i prostoty

Pośród nowości należy wskazać też możliwość definiowania rozmiarów okien w widoku współdzielonym. Doceniam też dodanie trybu przenoszenia i zmiany rozmiaru podglądu wideo oraz rozbudowanie ustawień ostrości po otwarciu wideo-konwersacji. Serwis źródłowy informuje, że w ramach widoku współdzielonego dodano też nowy system zarządzający powiadomieniami o nieodebranych wiadomościach.

Skype z udostępnianiem ekranu smartfona. Funkcja zadziała na Androidzie i iOS

Skype wzbogacił się też o przebudowany model powiadomień na Androidzie, mamy też opcję planowania połączeń dla grup. Starzy wyjadacze mogą znać tę funkcję jeszcze z czatu Skype. Teraz jej możliwości zostały poszerzone i nie ogranicza ich już tylko i wyłącznie tryb czatowania ze znajomymi. Aktualizacja jest już udostępniona, więc jest więcej niż prawdopodobnym, że Wasze smartfony niebawem poinformują Was o możliwości pobrania uaktualnienia.

źródło: Phonearena