pieniądze dolary
fot. Pixabay / Pexels

VIP-y w Korei Południowej już mogą zamawiać Samsunga Galaxy Fold

Nieustannie czekamy, aż Samsung (ponownie) oficjalnie rozpocznie przedsprzedaż Galaxy Fold. Tymczasem okazuje się, że klienci VIP w Korei Południowej mogą już składać zamówienia na składany smartfon południowokoreańskiego producenta. Co ciekawe, zainteresowanie nim jest całkiem spore.

Jak donosi południowokoreański serwis ETNews, jedenaście autoryzowanych sklepów Samsung Digital Plaza w Korei Południowej przyjmuje już zamówienia na Galaxy Fold od klientów VIP. Smartfony zostaną im dostarczone 11 września, natomiast formalna, ogólnodostępna przedsprzedaż rozpocznie się w ojczyźnie producenta dopiero 16 września 2019 roku, chociaż oficjalnie ma zostać zapowiedziana już 6 września.

Reklama

Co ciekawe, każdy z jedenastu sklepów Samsung Digital Plaza może przyjąć zamówienia na maksymalnie 15 egzemplarzy Galaxy Fold – łącznie w dostępnej puli dla klientów VIP jest więc „zaledwie” 165 smartfonów. Jak informuje serwis źródłowy, w najpopularniejszych salonach, jak ten w dzielnicy Gangnam-gu, tylko w pierwszym dniu sprzedano ponad dziesięć sztuk. Zainteresowanie jest zatem spore, pomimo że urządzenie kosztuje aż 2398000 wonów (równowartość ~7850 złotych).

Potwierdzenie zamówienia Samsunga Galaxy Fold (fot. ETNews)

Jako że VIP-y są wymagający, Samsung umożliwia pełną personalizację kolorystyczną Galaxy Fold – klienci mogą wybrać kolor obudowy i zawiasu. Dodatkowo otrzymają oni również dedykowane etui Montblanc o wartości „kilkuset tysięcy” wonów (obecnie, jak podaje Google, 1 won = 0,00323402048 złotego polskiego).

Samsung Galaxy Fold ma być dostępny w przedsprzedaży także u południowokoreańskich operatorów komórkowych – każda sieć ma mieć na start do sprzedania „kilkaset” egzemplarzy. Według serwisu źródłowego, nawet w przypadku, gdy produkcja będzie szła gładko, do rąk klientów raczej nie trafi więcej niż dziesięć tysięcy sztuk tego modelu. Wśród nich 60% ma mieć srebrną obudowę, zaś pozostałe 40% – czarną.

Co ciekawe, zainteresowani klienci w Korei Południowej od 6 września 2019 roku mają mieć możliwość zapoznania się z Galaxy Fold, aczkolwiek najprawdopodobniej nie zostanie on wystawiony na ogólnodostępnym stanowisku – klienci zapewne będą musieli umówić się na indywidualne spotkanie z pracownikiem Samsung Digital Plaza, aby móc wziąć w ręce ten składany smartfon.

Jeśli natomiast chodzi o inne rynki, to informacje udostępnione przez Evana Blassa wskazują, że globalna premiera Samsunga Galaxy Fold zaplanowana jest dopiero na 27 września 2019 roku.

Samsung pracuje nad drugim składanym smartfonem. Ma być tańszy i smuklejszy

Źródło: ETNews dzięki GizmoChina; @evleaks