A mogli być szybsi od Samsunga – składany smartfon od LG pojawi się jednak później niż przypuszczano

Targi Consumer Electronics Show 2019 zbliżają się wielkimi krokami, a wielu oczekuje, że przynajmniej niektórzy producenci smartfonów pokażą swoje odpowiedzi na projekt składanego urządzenia Samsunga. Wśród tych firm miało znaleźć się LG Mobile. Sprawy chyba trochę się pokomplikowały.

Trzeba zaznaczyć, że pomysł, by LG pokazało składany smartfon na CES 2019, które rozpocznie się 8 stycznia, nie pochodzi od koreańskiej firmy, tylko od żądnych rewelacji tipsterów. Jeden po drugim sugerowali, że na najbliższych większych targach elektroniki, LG zaprezentuje sprzęt, który będzie konkurował z konstrukcją Samsunga.

Reklama

Mało tego – niektórzy sugerowali, że LG byłoby w stanie wprowadzić swój składany model smartfona do sprzedaży wcześniej niż Samsung. Tego typu szalone pomysły mogły zrodzić się w głowach dostarczycieli plotek, choć mi osobiście trudno by było uwierzyć w takie sensacyjne donosy. Przypomnijmy, że Galaxy F (czy też Galaxy Flex) ma zatrząść rynkiem w lutym bądź marcu 2019 roku.

Co prawda LG Mobile wcale nie kryje się z tym, że pracuje nad składanymi smartfonami, a nawet zastrzega dla nich nazwy, ale do premiery gotowego urządzenia najwyraźniej jeszcze daleko. Takiego zdania jest Evan Blass, jeden z czołowych informatorów w smartfonowym światku. Zgodnie z jego opinią, są bardzo małe szanse na to, by LG pokazało składanego smartfona na targach CES 2019.

Styczeń może nie jest odpowiednim czasem dla LG, ale nie oznacza to, że producent nie dołączy do grona tych firm, które w przyszłym roku zawalczą o klienta modelem składanego smartfona. Sęk w tym, że zanim LG Mobile weźmie się do roboty, wśród tego typu urządzeń może być już zbyt duży wybór.

Luty-marzec to miesiące Samsunga, a przed połową roku chce wyrobić się także Huawei. Jeśli LG ma wsiąść do tego pociągu, to lepiej, żeby udało się to zrobić. W przeciwnym wypadku firma będzie musiała zadowolić się resztką zainteresowania klientów, która pozostanie po premierach urządzeń najważniejszych konkurentów.

LG zbroi się na wojnę składanych smartfonów. Patentuje nowe nazwy dla urządzeń: Flex, Foldi i Duplex

źródło: @evleaks dzięki Phone Arena