składany smartfon Huawei Mate X (fot. Slashleaks)

Na kilka godzin przed oficjalną premierą wyciekły zdjęcia i specyfikacja składanego smartfona Huawei

Konferencja Huawei rozpocznie się dziś o godzinie 14:00. Dwa dni temu dostaliśmy potwierdzenie, że podczas niej zadebiutuje również składany smartfon – Huawei Mate X. Na kilka godzin przed oficjalną premierą do sieci wyciekły jednak jego zdjęcia i częściowa specyfikacja.

Huawei Mate X będzie się składał zupełnie inaczej niż Samsung Galaxy Fold – na zewnątrz, a nie do środka. Po złożeniu jedna część ekranu ma mieć przekątną 6,2 cala, natomiast druga 6,6 cala. W pierwszym przypadku jest ona mniejsza, ponieważ po jednej stronie znajduje się moduł poczwórnego aparatu, do którego swoje trzy grosze dołożyła także Leica. Po rozłożeniu wyświetlacz ma mieć natomiast przekątną 8 cali.

Reklama

Sercem Huawei Mate X będzie ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 980. Smartfon zasili akumulator o pojemności 4500 mAh. Dla porównania, Samsung Galaxy Fold ma baterię 4380 mAh. Urządzenie zaoferuje też podwójną kamerkę do selfie i rozmów wideo. Łącznie więc na pokładzie sprzętu znajdzie się sześć obiektywów – tyle samo, ile w składanym smartfonie Samsunga.

Jak wspomniałem, oficjalna premiera Huawei Mate X za kilka godzin. Według nieoficjalnych informacji cena smartfona ma zaczynać się od 1790 dolarów. Dla porównania, podstawowa wersja Samsunga Galaxy Fold kosztuje 1980 dolarów (i 2000 euro w Europie). Urządzenie Huawei ma mieć też modem 5G na pokładzie.

Źródło: Slashleaks