Składalny Samsung Galaxy X zadebiutuje w drugiej połowie 2017 roku | Tabletowo.pl

Składalny Samsung Galaxy X zadebiutuje w drugiej połowie 2017 roku

Dołącz do dyskusji 0

O Galaxy X po raz pierwszy usłyszeliśmy już całkiem „pokaźny” kawałek czasu temu, bo w maju zeszłego roku. Według ówczesnych zapewnień, miał to być pierwszy, składalny smartfon Samsunga, przeznaczony do komercyjnej sprzedaży. Jego temat powracał na przestrzeni ostatnich miesięcy kilkukrotnie, jednak dopiero teraz mamy pierwsze konkrety: urządzenie ma bowiem zadebiutować w drugiej połowie 2017 roku.

Od co najmniej kilku lat powtarzano, że „w przyszłym roku” Samsung niemal na pewno zaprezentuje składalny smartfon. Jak wiadomo, tak się wcale nie działo. Jednak według źródeł z Chin, oczekiwanie na to urządzenie wkrótce się zakończy. A konkretniej w drugiej połowie 2017 roku, choć jeszcze nie wiadomo dokładnie, czy nastąpi to w trzecim, czy w czwartym kwartale.

Ostatnimi czasy na rynku debiutuje coraz więcej „koncepcyjnych” smartfonów (patrz: Xiaomi Mi Mix i Honor Magic) i bardzo możliwe, że do tej samej kategorii „przypisany” zostanie Galaxy X. Można bowiem podejrzewać, że jego proces produkcyjny jest bardzo skomplikowany, przez co do sprzedaży będzie trafiać niewielka liczba egzemplarzy. Inna kwestia to cena – ta prawdopodobnie „zwali z nóg” większość osób i znacznie „ukonkretyzuje” grupę docelową.

Zresztą sam Samsung także zapewne nie będzie pozycjonował Galaxy X jako „flagowca” – nimi wciąż pozostaną smartfony z serii Galaxy S oraz Galaxy Note. Koreańczycy bowiem oficjalnie przyznali, że nie są przekonani, czy takie urządzenie jest w ogóle potrzebne klientom oraz że woleliby się skupić na tworzeniu składalnego tabletu/ów.

Jednak najwyraźniej obrano sobie za punkt honoru wypuszczenie na rynek Galaxy X. I jest to w sumie zrozumiałe, ponieważ takie posunięcie na pewno pomoże odbudować renomę po wpadce z Galaxy Note 7. Ale nie tylko. Niektórzy być może pamiętają, że działający koncept takiego urządzenia pokazało już w czerwcu 2016 roku Lenovo. Jeżeli Samsung nadal chce pozostać Numerem Jeden na rynku smartfonów, nie może sobie pozwolić, aby konkurencja go wyprzedziła. Jest to więc także decyzja strategiczna.

Źródło: @mmdj_china przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona