Kolejny producent smartfonów podjął współpracę z Leica. Takiego aparatu jeszcze nie widzieliście

Producenci smartfonów upodobali sobie podejmowanie współpracy z legendarnymi markami fotograficznymi, aby ich urządzenia mogły pochwalić się jeszcze lepszymi możliwościami na polu przechwytywania obrazów. Okazuje się jednak, że Leica może przestać być „ekskluzywnym” partnerem Huawei.

Podejmowanie współpracy z firmami znanymi w branży fotograficznej nie jest ani czymś wyjątkowym, ani nowym. Nokia (z przerwami) niejednokrotnie dopieszczała swoje aparaty, korzystając z dorobku ZEISS, z którym niedawno zbratało się też Vivo. Ponadto niedawno OnePlus ogłosił swoje partnerstwo z Hasselblad, a Huawei od lat ściśle współpracuje z Leica (począwszy od flagowej serii Huawei P9). Wygląda jednak na to, że niemiecka marka skusiła także oferta innego producenta ze Wschodu.

Sharp łączy siły z Leica. Takiego aparatu w smartfonie jeszcze nie widzieliście

Współpraca pomiędzy japońską i niemiecką marką mogła zostać ogłoszona już dziś, lecz Sharp w ostatniej chwili odwołał swoją konferencję i niestety nie podał jej nowej daty. Nadal zatem należy traktować to jako nieoficjalną informację, aczkolwiek podpartą dość wiarygodnymi doniesieniami.

Użytkownik Twittera, posługujący się nazwą @nokishita_c, opublikował rendery smartfona Sharp Aquos R6, który ma być pierwszym flagowcem tej marki, korzystającym z dorobku Leica.

smartfon Sharp Aquos R6 smartphone
Sharp Aquos R6 (źródło: @nokishita_c)

Smartfon wygląda naprawdę flagowo – ma duży, obustronnie zakrzywiony wyświetlacz z niewielkim otworem na aparat, umieszczonym pośrodku górnej części. Warto też zauważyć, że producent zrezygnował z charakterystycznych dla siebie, podwójnych wycięć w ekranie, które może wyglądały oryginalnie, ale dla niektórych klientów mogła to jednak być zbyt duża „ekstrawagancja”.

Zaskakuje również design panelu tylnego, a konkretniej ogromna wyspa z prawdopodobnie największym aparatem na rynku. Co ciekawe, moduł nie jest szczególnie rozbudowany, ponieważ obok głównego aparatu znajduje się jeszcze tylko jeden.

smartfon Sharp Aquos R6 smartphone
Sharp Aquos R6 (źródło: @nokishita_c)

Niestety, specyfikacja Sharp Aquos R6 nie jest na tę chwilę znana, podobnie jak szczegóły współpracy z Leica. Japońska marka znana jest jednak z nieszablonowego podejścia do kwestii fotografowania i rejestrowania wideo – ciekawe, co tym razem wymyślił producent.