Sharp Aquos R Compact – takiego smartfona jeszcze nie było. A ma trafić też do Europy | Tabletowo.pl

Sharp Aquos R Compact – takiego smartfona jeszcze nie było. A ma trafić też do Europy

Dołącz do dyskusji 0

Zdaję sobie sprawę, że tytuł tego artykułu brzmi jak wyjęty żywcem z jakiegoś pisma bulwarowego, jednak musicie mi wierzyć, nie wybrałem takiego tylko po to, aby zwrócić Waszą uwagę i wymusić kliknięcie, a potem przedstawić Wam jakieś pierdoły. Sharp Aquos R Compact naprawdę będzie ewenementem na skalę światową, ponieważ nikt do tej pory nie wypuścił na rynek podobnego smartfona.

Co więc takiego wyjątkowego będzie miał Sharp Aquos R Compact? Przede wszystkim wycięcie na kamerkę przednią. Tak, wycięcie, ponieważ dookoła (z wyjątkiem góry) otaczać ma je tafla wyświetlacza. Na szczęście nie musimy sobie wyobrażać, jak to ma wyglądać, ponieważ możemy to zobaczyć na poniższym i powyższym renderze.

Jak sugeruje serwis WinFuture, Sharp najprawdopodobniej wykorzysta w Aquos R Compact wyświetlacze własnej produkcji, które są nie tylko elastyczne, ale przede wszystkim można je docinać właściwie na wszystkie sposoby. Coś podobnego spotykane jest już w branży motoryzacyjnej, ale nie mobilnej.

Sharp Aquos R Compact

Niewykluczone jednak, że wkrótce inni również skorzystają z podobnego rozwiązania. Mam tu na myśli Apple, które w swoim jubileuszowym iPhone’ie też może „dociąć” ekran w taki sposób, aby w wolnej przestrzeni „upchnąć” głośnik do rozmów, oczko kamerki i wszystkie niezbędne sensory. Z tym, że smartfon Amerykanów ma mieć wyświetlacz AMOLED produkcji Samsunga.

W przypadku Sharpa Aquos R Compact uwagę przykuwa jednak nie tylko wycięcie na obiektyw aparatu, ale także fakt, że ramki na górze i po bokach ekranu są bardzo wąskie i mogą przywodzić na myśl Galaxy S8 i Galaxy S8+. Ale nie ma róży bez kolców, ponieważ ta na dole jest z kolei monstrualna – podobnie, jak ma to miejsce choćby w HTC 10. Osobiście wolałbym już, żeby wyświetlacz został „wypośrodkowany” – moim zdaniem wizualnie wyglądałoby to znacznie lepiej.

Na koniec trzeba jeszcze powiedzieć, że według Rosjanina, który jest autorem tego przecieku (i zarzeka się, że jest on w 100% potwierdzony), Sharp Aquos R Compact dostępny będzie również w Europie. Nie wiadomo jednak, czy pod terminem „Europa” ukrywa się tylko Rosja, czy też więcej państw, leżących na Starym Kontynencie.

Specyfikacji Sharpa Aquos R Compact na razie nie znamy, ale raczej wątpliwe, aby była ona tak „mocna”, jak w pierwowzorze, czyli zaprezentowanym niedawno modelu Aquos R.

Źródło: @hypersim przez WinFuture

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona