Seria Splinter Cell powróciła. Szkoda tylko, że jako wydarzenie w Ghost Recon: Breakpoint

Bardzo brakuje mi na dzisiejszym rynku gier wideo pełnowartościowych skradanek. Nawet seria Assassin’s Creed zatraciła gdzieś po drodze swój duch rozwiązywania zadań po ciuchu i tak naprawdę poza nielicznymi indykami i kilkoma przedstawicielami tego gatunku trudno jest odnaleźć coś wpasowującego się w klimaty. Jeszcze kilka lat temu wyznacznikiem trendów w grach premiujących skradanie były przygody Sama Fishera i zanosi się na to, że Ubisoft chyba szykuje nas na wielki powrót do jednej ze swoich najbardziej uznanych serii.

Reklama

Nietypowa kolaboracja – Sam Fisher kontra Terminator w… Ghost Recon: Breakpoint

O oficjalnej zapowiedzi kolejnej odsłony serii Splinter Cell póki co możemy pomarzyć, choć wiele czynników wskazuje na to, że Ubisoft zdaje sobie sprawę z oczekiwań fanów i jestem niemal pewien, że gra jest już przynajmniej w fazie koncepcyjnej.

Reklama

Dwa miesiące temu do gry Ghost Recon: Breakpoint trafiło wydarzenie sezonowe, w którym graczom przyszło zmierzyć się ze słynnym Terminatorem.  Tak niecodzienne połączenie najwyraźniej przypadło do gustu fanom, ponieważ Ubi właśnie opublikowało zwiastun kolejnego eventu z udziałem słynnego zabójczego robota. Tym razem jednak oddział Ghost Recon nie będzie zdany sam na siebie, bowiem w grze pojawić się ma nie kto inny jak Sam Fisher – protagonista serii Splinter Cell.

Owszem, nie jest to wielki powrót na jaki czekają fani od ponad połowy dekady, jednak wykorzystanie tak kultowej postaci w dość sporym wydarzeniu pokazuje, że francuski wydawca nie zapomniał o swoim kultowym bohaterze i nie zamierza wygaszać serii w świadomości fanów. Warto przypomnieć jednak, że Sam Fisher pojawił się również w poprzedniej części Ghost Recon i również wtedy spodziewano się wielkiego powrotu serii, którego jednak nie uświadczyliśmy do dnia dzisiejszego.

Wydarzenie rozpocznie się 24 marca i już wkrótce poznać mamy więcej szczegółów odnośnie jego konkretnej zawartości.

Ghost Recon: Breakpoint zadebiutowało 4 października 2019 roku na PC, PS4 i XONE. Gra jest aktywnie wspierana przez twórców aż do dzisiaj i wciąż pojawiają się w niej nowe wydarzenia.

Źródło: Ubisoft, własne

Oto lista 50 gier udostępnionych za darmo z powodu epidemii koronawirusa