Oto lista 50 gier udostępnionych za darmo z powodu epidemii koronawirusa

Oj, będzie, co robić!

Niektórym z nas naprawdę trudno jest wysiedzieć w domu. Kwarantanna to idealna pora, aby nadrobić zaległe gry wideo z naszej kupki wstydu, ale co robić kiedy wyczerpiemy nasze zbiory? Na szczęście niektórzy wydawcy o tym pomyśleli, a ja przygotowałem pokaźnych rozmiarów listę gier udostępnionych za darmo.

Przy pozycjach według mnie naprawdę wartych sprawdzenia pojawił się wykrzyknik, aby zaoszczędzić wam przegrzebywania się przez stos linków w poszukiwaniu najciekawszych propozycji. Czas trwania poszczególnych promocji różni się od siebie, więc prosiłbym was o informowanie w komentarzach, jeśli któraś gra nie jest już dostępna do odebrania. Postaram się aktualizować listę na bieżąco.

GOG – prawie trzydzieści świetnych klasyków

Tutaj raczej nie będę się specjalnie rozpisywał, bo Konrad przygotował na temat promocji naszego rodzimego GOG-a osobny artykuł, ale od czasu jego publikacji i tak bogata już lista darmowych gier poszerzyła się o uroczą MetroidvanięMable & The Wood.

Choć próżno szukać w katalogu darmówek na tej platformie nowszych produkcji, to gorąco polecam zapoznać się z całą listą, bo opiewa ona głównie w nieśmiertelne klasyki, których wstyd nie znać.

Udostępniony za darmo klasyczny Shadow Warrior to prawdziwa gratka dla fanów pierwszoosobowych strzelanek.

Steam – będę grał w grę!

Tutaj robi się naprawdę ciekawie, bo za darmo możemy zgarnąć między innymi dwie gry z doskonale każdemu znaną panią archeolog:

Pojawiło się również kilka gier, które udostępnione zostały na określony czas i po upływie kilku do kilkunastu dni dalsza rozgrywka będzie wymagała od nas dokonania zakupu:

Wakacje na tropikalnej wyspie? Taa…

Uplay – trzy gry w prezencie i jedna na dłuższą chwilę

Podobnie, jak w przypadku Steam, tak i na platformie Ubisoftu pojawiły się zarówno zupełnie darmowe produkcje, jak i jedna, duża propozycja do obadania na weekend:

Czy ktoś rezerwował weekend w Grecji?

Epic Games Store – dwa megahity

Choć i o tych dwóch grach już wspominaliśmy, to zdecydowanie są to propozycje warte przypomnienia. Aktualnie na Epic Games Store udostępniono dwie doskonałe znane i wysoko oceniane gry:

W tym przypadku oferta trwa do 26 marca, a następnymi darmowymi grami dostępnymi od tego czasu będą:

Mechanika hakowania obiektów w Watch Dogs potrafi sprawiać naprawdę sporo frajdy.

Inne platformy

(!) F1 2019 – tryb kariery na miesiąc (PS4/XONE)

O kilku darmowych grach na smartfony również już pisaliśmy, ale warto do listy dodać dwie dość znane produkcje:

Do akcji przeciwdziałania nudzie w okresie kwarantanny przyłączyło się również ogromne grono deweloperów niezależnych z platformy itch.io, a katalog ze wszystkimi rozdawanymi grami znajdziecie w tym miejscu.

Dodatkowo w Microsoft Store udostępniono za darmo doskonale znane starszym graczom Lemingi.

 

Dwa tygodnie darmowego konta Premium w grach studia Wargaming