Seria Galaxy S10 z kolejnymi funkcjami z Note 10

W drugiej połowie września informowaliśmy, że wybrane funkcje z Galaxy Note 10 trafią do serii Galaxy S10. Minęło trochę czasu, a Samsung zapowiedział kolejną aktualizację, która od warstwy systemowej choć odrobinę zbliży do siebie te dwie linie smartfonów. Niestety, całkiem kluczowe jest tutaj „trochę”, a może nawet „troszeczkę”.

Zapowiedziana 24 września aktualizacja dla rodziny Galaxy S10 wprowadziła garść funkcji znanych z Notatników, wśród których wyróżnić należałoby Link to Windows oraz obsługę trybu Samsung DeX na komputerach – oczywiście nowa wersja oprogramowania obejmowała jeszcze szereg innych, większych lub mniejszych, usprawnień. Tym razem wprowadzone nowości opierać się będą głównie na zarządzaniu multimediami i Wi-Fi. Nowe funkcje zostaną dodane zarówno do Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, jak i Galaxy S10 5G.

Ulepszone wyszukiwanie

Użytkownicy smartfonów z rodziny Galaxy S10 będą mogli teraz z większą łatwością wyszukiwać różnego rodzaju treści na swoich smartfonach. Tym samym aplikacja Galeria będzie zawężała wyniki wyszukiwania dzięki słowom kluczowym, zaś odkrywanie nowych utworów, filmów czy programów telewizyjnych ma zostać ułatwione przez rekomendacje z aplikacji streamingowych. Do panelu szybkiego dostępu dodane zostanie zakładka Media i Urządzenia, dzięki której będzie można kontrolować różnego rodzaju urządzenia z poziomu smartfona przy pomocy kilku kliknięć.

Auto Hotspot

Odrobinę ułatwione zostanie także tetherowanie internetu – funkcja Auto Hotspot po wstępnym skonfigurowaniu umożliwi automatyczne połączenie się z siecią w przypadku współdzielenia konta Samsung lub konta rodzinnego. Nie zabraknie wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które zostaną oddane do dyspozycji użytkowników pod nazwą Wi-Fi Tips.

Ale to już… było?

Samsung w informacji prasowej nie zapomniał wspomnieć o funkcji AR Doodle, trybie super stabilizacji obrazu czy usprawnionym trybie nocnym, ale o tym wszystkim…. byliśmy poinformowani już przy okazji opisywanej już, wrześniowej aktualizacji. Podobnie zresztą z trybem Samsung DeX dla komputerów, który również miał zostać wprowadzony już wtedy. Wygląda więc na to, że nowości ograniczają się własnie do usprawnionego wyszukiwania oraz inteligentnego hotspotu. Nie za dużo, ale, jak mawia polskie przysłowie, ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. A osoby, którym zawiłości różnic pomiędzy dwoma smartfonami nie są bliskie, mogą zapoznać się z podlinkowanym poniżej wpisem, który przygotowała dla Was Kasia.

Porównanie: Samsung Galaxy Note 10 vs Samsung Galaxy S10

źródło: Samsung Newsroom