Seria Galaxy C oficjalnie debiutuje, ale… tylko z jednym przedstawicielem

Byliśmy święcie przekonani, że dzisiaj równocześnie zadebiutują Galaxy C5 oraz Galaxy C7. Tymczasem Samsung zaprezentował tylko jeden, mniejszy model. Bardzo możliwe, że chce nim „wybadać” rynek i dopiero później do jego portfolio dołączą kolejne pozycje z tej serii. Przyjrzyjmy się więc pokazanemu dziś „rodzynkowi”.

Już od dłuższego czasu znaliśmy specyfikację Galaxy C5, więc nie możemy mówić o jakiejś specjalnej niespodziance. Smartfon jest „typowym” średniakiem i spełnia wszystkie „wymagania” dla tej półki. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617 (4 x Cortex-A53 1,5 GHz + 4 x Cortex-A53 1,2 GHz) z układem graficznym Adreno 405 i 4 GB RAM. Na pliki użytkownika dostępnych jest – w zależności od wersji – 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej. W obu przypadkach można ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Należy jednak pamiętać, że jest to slot hybrydowy. Trzeba więc zdecydować, czy chce się korzystać z dwóch kart SIM, czy tylko z jednej – drugie miejsce zajmuje wtedy dodatkowy nośnik pamięci.

Samsung Galaxy C5 został wyposażony również w dwa aparaty i co najważniejsze, oba mają przysłonę f/1.9. Jeśli chodzi natomiast o rozdzielczość, to główny ma 16 Mpix, zaś przedni 8 Mpix. Temu pierwszemu towarzyszy także podwójna dioda doświetlająca LED. Zarejestrowane materiały zostaną wyświetlone na 5,2-calowym ekranie Super AMOLED Full HD (1080×1920).

Za łączność w smartfonie odpowiadają moduły: Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, LTE, GPS z GLONASS i Beidou, NFC oraz złącza: microUSB i 3,5 mm jack audio. Samsung Galaxy C5 ma też czytnik linii papilarnych, zatopiony w klawiszu Home. Za dostarczenie energii odpowiedzialny jest natomiast akumulator o pojemności 2600 mAh, a za kontrolowanie pracy – system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Wszystkie komponenty umieszczono w metalowej obudowie unibody o wymiarach 145,9x72x6,7 mm, a całość waży 143 gramy. Klienci będą mieli cztery warianty kolorystyczne do wyboru: srebrny, szary, złoty i różowy (Rose Gold).

Samsung Galaxy C5 – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – ma kosztować 2199 juanów chińskich za wersję 32 GB i 2399 juanów chińskich za wariant 64 GB. Po przeliczeniu (bez dodawania podatku) daje to równowartość – odpowiednio – około 1400 i 1500 złotych.

Źródło: Samsung, SamMobile