Ważne

Galaxy C5 i Galaxy C7 mogą być dużo droższe niż się spodziewaliśmy

Samsung różnymi sposobami stara się odbudować swoją pozycję w Chinach. Dzięki przemyślanej strategii, Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge sprzedały się tam łącznie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Galaxy C5 i Galaxy C7, dzięki niewygórowanym (jak na koreański koncern) cenom, również miały szansę, aby stać się bestsellerami. Tymczasem okazuje się, że klientom przyjdzie za nie zapłacić o połowę więcej.

Według wcześniejszych doniesień, Galaxy C5 i Galaxy C7 miały kosztować w Chinach – odpowiednio – 1599 i 1799 juanów chińskich. Okazuje się jednak, że Samsung nie zamierza sprzedawać ich po takich cenach. Smartfony będą bowiem o połowę droższe. Oznacza to, że za pierwszych przedstawicieli serii Galaxy C w wariancie podstawowym przyjdzie klientom zapłacić – odpowiednio – 2199 i 2599 juanów chińskich. Wersje z 64 GB pamięcią wewnętrzną mają natomiast kosztować – odpowiednio – 2399 i 2799 juanów chińskich.

Sukces Galaxy C5 i Galaxy C7 przy takim scenariuszu stoi więc pod dużym znakiem zapytania. Owszem, zarówno jeden, jak i drugi model będzie się mógł pochwalić bardzo przyzwoitą specyfikacją techniczną (m.in. 4 GB RAM, 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej czy aparatami z przysłoną f/1.9). Nie można jednak zapominać, że konkurencja na chińskim rynku należy do jednej z najtrudniejszych, z uwagi na dużą liczbę rywali, oferujących świetnie wyposażone smartfony w atrakcyjniejszych cenach.

Samsung Galaxy C5 Samsung Galaxy C7 Rose Gold

Samsung zaprezentuje oficjalnie Galaxy C5 oraz Galaxy C7 już 26 maja – wkrótce więc powinniśmy się dowiedzieć, z jakim entuzjazmem przyjęli je Chińczycy. Co ciekawe, mówi się też, że ww. modele będzie można kupić wyłącznie przez internet.

Źródło: digi.tech.cc przez SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona