Od CEO Asusa wiemy, kiedy najwcześniej firma zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 5 21
Asus ZenFone logo (fot. Tabletowo.pl)

Od CEO Asusa wiemy, kiedy najwcześniej firma zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 5

Uwielbiam przecieki o kolejnej generacji smartfonów, kiedy poprzednia nie zdążyła nawet jeszcze zadebiutować albo chociaż porządnie rozgościć się na rynku. Tym razem mamy jednak do czynienia nie z plotkami, a z potwierdzonymi informacjami. Sam CEO Asusa zdradził bowiem, kiedy najwcześniej firma zaprezentuje urządzenia z serii ZenFone 5 – wcześniej niż nam się wszystkim wydaje.

Niektórych może dziwić, że ZenFone 4ZenFone 4 ProZenFone 4 SelfieZenFone 4 Selfie ProZenFone 4 Max i ZenFone 4 Max Pro dopiero co ujrzały światło dzienne, a już ludzie zaczynają się interesować ich następcami. Cóż zrobić, pytanie o serię ZenFone 5 padło przy okazji europejskiego debiutu urządzeń z rodziny ZenFone 4 i CEO Asusa, Jerry Shen, nie miał zamiaru trzymać tego w tajemnicy i otwarcie przyznał, że możemy spodziewać się jej premiery najwcześniej w marcu 2018 roku.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy CEO Asusa wypowiada się na temat rodziny ZenFone 5. Jeszcze przed oficjalną premierą urządzeń z serii ZenFone 4 poinformował, że zadebiutuje ona w okolicach targów MWC 2018 w Barcelonie. Patrząc przez pryzmat tego, kiedy zaprezentowane zostały ZenFone 4ZenFone 4 ProZenFone 4 SelfieZenFone 4 Selfie ProZenFone 4 Max i ZenFone 4 Max Pro, wydaje się, że to zdecydowanie za wcześnie. Asus najwyraźniej jednak ma inne zdanie.

Przy okazji Jerry Shen poinformował, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to firma zacznie na powrót przynosić zyski już w czwartym kwartale 2017 roku. W ostatnim czasie przeprowadzono bowiem gruntowną restrukturyzację, która przełożyła się także na spore oszczędności. CEO jest nawet zdania, że maksymalnie do trzeciego kwartału 2018 roku Asus ma dużą szansę stać się jednym z siedmiu producentów smartfonów, których biznesy w ujęciu globalnym przynoszą zyski.

Przy okazji poruszono także temat przejęcia części HTC przez Google, ale Jerry Shen uważa, że nie wpłynie to w większym stopniu na pozycję jego firmy, ponieważ Pixele to urządzenia z wyższej półki, a Asus skupia się na smartfonach ze średniej i niższej, więc przedsiębiorstwa nie będą ze sobą konkurować. Do tego pochwalił się też, że seria ZenFone 3 cieszy się niesłabnącą popularnością we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Rosji, dlatego zamierzają podjąć współpracę z operatorami, aby sukces powtórzyła również rodzina ZenFone 4.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/09/21/asus-zenfone-4-zenfone-4-selfie-pro-w-polsce/

Źródło: Digitimes