Ważne

Przyszłoroczne iPhone’y będą miały ekrany OLED o przekątnej 5,28 i 6,48 cala

Tak, tak, doskonale sobie zdaję sprawę jak to brzmi: Apple nie zdążyło zaprezentować jeszcze tegorocznych iPhone’ów, a już mówi się o przyszłorocznych. Cóż jednak począć, skoro zaczynają spływać pierwsze informacje na ich temat. Premierowe doniesienia zdradzają nam, że urządzenia zostaną wyposażone w ekrany OLED o przekątnej 5,28 i 6,48 cala.

Jak informuje serwis źródłowy, Samsung Display podpisał właśnie umowę z Apple na dostawę wyświetlaczy OLED do przyszłorocznych iPhone’ów. Mniejszy z modeli ma otrzymać ekran o przekątnej 5,28 cala, natomiast większy panel 6,48-calowy (choć prawdopodobnie w materiałach marketingowych wartości te zostaną „podciągnięte” do – odpowiednio – 5,3 i 6,5 cala).

Samsung Display ma dostarczyć Apple co najmniej 180 milionów wyświetlaczy OLED. Dla porównania, do tegorocznego, jubileuszowego iPhone’a zamówiono „tylko” 80 milionów ekranów. Smartfon ten najpewniej nie doczeka się jednak bezpośredniego następcy, dlatego zrozumiałe są doniesienia o wyłącznie dwóch, nowych modelach, jakie mają zadebiutować w 2018 roku.

Najświeższe doniesienia potwierdzają więc te, jeszcze z początku grudnia 2016 roku, informujące o tym, że Apple „przestawi” się całkowicie na wyświetlacze OLED dopiero w 2018 roku. Na razie jednak nie wiadomo, czy koncern z Cupertino zdecydował się na płaskie ekrany, czy może na obustronnie zakrzywione, które stają się coraz popularniejsze.

*Na zdjęciu tytułowym iPhone 6 Plus (pod linkiem znajdziecie jego recenzję; zachęcam też do zapoznania się z testem iPhone’a 6S Plus)

Źródło: The Investor

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona