Asus zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 4 dopiero pod koniec lipca

Choć brzmi to niezbyt poważnie, ponieważ w świecie, w którym się obracamy, niczego nie można być pewnym, to byliśmy praktycznie przekonani, że Asus zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 4 podczas targów Computex 2017. Tymczasem tak się nie stało. Teraz okazuje się, że musimy na to poczekać jeszcze trochę ponad miesiąc – do końca lipca.

Jak poinformował CEO Asusa, Jerry Shen, premiera urządzeń z rodziny ZenFone 4 została przesunięta aż o prawie trzy miesiące, ponieważ zdecydowano się całkowicie zmienić design smartfonów, a przy okazji poprawić także ich wydajność. Ale czy oznacza to zastosowanie mocniejszych podzespołów, czy tylko “wyciśnięcie” maksimum z już wybranych – nie wiadomo.

CEO Asusa nie ukrywa, że w urządzeniach z serii ZenFone 4 pokładane są ogromne nadzieje. Tajwańczycy liczą przede wszystkim na dobrą sprzedaż, która pozwoli im w końcu zarabiać na smartfonach. Aktualnie bowiem dział mobilny firmy cienko przędzie. Jeżeli jednak producent zaskoczy nas tak samo pozytywnie, jak w przypadku rodziny ZenFone 3 (osobiście uważam ZenFone 3 i 5,5-calowego ZenFone 3 Max za świetne sprzęty), to może odnieść sukces. Spektakularnego nikt nie oczekuje, ale wystarczy, że będzie on “zadowalający”.

Jerry Shen zdradził także, że w pierwszej kolejności zaprezentowany zostanie smartfon z 5,5-calowym wyświetlaczem. Ma on na Tajwanie kosztować mniej niż 15 tysięcy TWD (~1800 złotych). Powinien to być więc mocny średniak. Później dołączą do niego propozycje z ekranami o innych przekątnych (oraz zapewne nieco innej specyfikacji, choć Tajwańczycy lubią robić klony).

Co więcej, CEO Asusa zapowiedział także, że kolejna generacja serii ZenFone zadebiutuje w okolicach targów MWC 2018 w Barcelonie.

My tymczasem przy okazji przypomnimy, że jeszcze w czerwcu do sprzedaży w Polsce ma trafić Asus ZenFone AR. Jego sugerowaną cenę ustalono na 3699 złotych.

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenFone 3 Deluxe (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: DigiTimes

Komentarze

 • Dtech

  Ciekawe czy ostatecznie warto będzie czekać. Choć jestem trochę zaintrygowany :-)

 • Artok

  Kupiłem dwa lata temu Zenfone 2 i nadal go używam (z małą przerwą w okresie w którym zabiłem wyświetlacz). Dopiero teraz drogie flagowce dostają 4GB RAM, a ja nie mam na co wymienić bądź co bądź wysłużiny sprzęt. Nie będę przecież kupował nowego telefonu za 1500 PLN żeby mieć taką samą ilość RAMu.

  • Misielko

   Na telefon składa się wiele składowych a nie tylko RAM.

   • Artur Jarząbek

    Tak, ale ja akurat​ też jestem posiadaczem Zenfone 2 i od czasu do czasu Galaxy S6. Gdyby nie przeciętny aparat i słaba jakość nagrywanych filmów, to do Zenfone 2 w 2017 roku nie można mieć zastrzeżeń. Szybki i niezwykle wydajny. We wrześniu miną 2 lata odkąd go mam. Zastanawiałem się nad zmianą telefonu ale na obecną chwilę nie ma żadnego który spełnił by moje oczekiwania tak jak Asus.

    • x

     A mi nadal wystarcza Zenfone 5 z 2GB RAM ;)
     W pierwszej serii Zenfonów mocno promowali 2GB RAMu, gdy inni mieli 768/1024/1536, Zenfone 2 jako pierwszy miał 4GB, Zenfone 3 AR już 8GB, to możliwe, że Zenfone 4 będzie miał 16GB.
     Asus nieraz pokazał, że potrafi zrobić super sprzęt wyprzedzający swoje czasy (np. seria Padfone albo laptopy serii UX), ale kompletnie nie potrafią się promować (patrz wprowadzenie do sprzedaży Zenfone 2 Zoom rok po premierze, do tego w cenie odstającej od rynkowych realiów).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona