(fot. SEAT)

SEAT także ma własną hulajnogę elektryczną i można ją zamówić w Polsce

W salonach dealerskich SEAT w całej Polsce, oprócz samochodów, można teraz zamówić elektryczną hulajnogę. Tak, SEAT to kolejna firma motoryzacyjna po Fiacie i Audi, która w swojej ofercie ma hulajnogi elektryczne.

Hulajnoga, podobno inspirowana Barceloną, powstała we współpracy z Segwayem, a więc producentem mającym duże doświadczenie w tworzeniu podobnych pojazdów elektrycznych. Należy więc spodziewać się całkiem dobrego produktu, który powinien spełnić oczekiwania większej grupy osób.

SEAT eXS rozwija prędkość maksymalną 25 km/h, a zastosowany w nim akumulator pozwala na przejechanie bez ładowania do 25 km. Oczywiście maksymalny zasięg zależy m.in. od wagi osoby korzystającej z hulajnogi. Nawet jeśli będzie trochę niższy, to powinien okazać się wystarczający do pokonywania niewielkich odległości w mieście. Pełne naładowanie akumulatora trwa 3,5 godziny, a więc przykładowo w pracy bez problemu naładujemy hulajnogę do pełna, aby móc wrócić do domu lub dojechać do innego środka transportu

(fot. SEAT)

Maksymalnie obciążenie SEAT eXS wynosi 100 kg, a sama hulajnoga elektryczna waży 12,5 kg. Dokładne wymiary wynoszą natomiast:

  • wysokość 113 cm (40 cm po złożeniu)
  • długość 102 cm (113 cm po złożeniu)
  • szerokość 43 cm

Model wyposażony jest w przednie i tylne światła LED oraz konfigurowalne oświetlenie ambientowe. SEAT podaje, że komfort jazdy mają zapewnić odpowiednio duże koła, a także amortyzatory oraz tempomat. Użytkownik powinien również docenić wyświetlacz LCD, który pomaga w kontroli parametrów hulajnogi. Dostępny jest jeszcze modem Bluetooth zapewniający komunikację z dedykowaną aplikacją na smartfona.

Kolejną zaletą jest system zabezpieczający przed kradzieżą. W momencie wykrycia ruchu jego zadaniem jest uruchamianie alarmu dźwiękowego i wysłanie powiadomienia na telefon.

Hulajnoga elektryczna dostępna jest w czerwonym kolorze z logo SEAT, a o barcelońskim rodowodzie pojazdu przypomina fragment mapy stolicy Katalonii na jego podnóżku. Model eXS można nabyć już w polskich salonach SEAT-a w cenie 2599 zł brutto. Dealerzy zapewniają opcje finansowania pojazdu oddzielnie lub razem z samochodem.

Wyprodukowanie i sprzedaż hulajnogi eXS stworzonej we współpracy z Segwayem oraz prezentacja samochodu koncepcyjnego Minimó jest realizacją strategii, zgodnie z którą SEAT ma być liderem Grupy Volkswagen w projektowaniu pojazdów miejskich i wdrażaniu rozwiązań dedykowanych mikromobilności.

źródło: materiały prasowe