Tak, Fiat także ma własną hulajnogę elektryczną. Poznajcie model 500

Wystarczy przejść się po mieście, aby zauważyć jak nagle wzrosła popularność hulajnóg elektrycznych. Nie powinno to dziwić, bowiem w niskiej cenie można mieć wygodny i całkiem szybki pojazd do przemieszczania się na małe odległości. Fani włoskiej motoryzacji, zwłaszcza grupy FCA, mogą teraz kupić specjalną hulajnogę, która inspirowana jest samochodami Fiata.

Oto hulajnoga z logo marki Fiat

Do Polski trafiła pierwsza hulajnoga elektryczna marki Fiat – model F500-F80W, który nazwą nawiązuje do popularnego samochodu włoskiego producenta. Całość utrzymana jest w całkiem atrakcyjnej, stonowanej stylistyce i może podobać się zarówno młodszym, jak i trochę starszym osobom. Nie zabrakło oczywiście znaczka marki Fiat, a także wyraźnego oznaczenia modelu 500.

Hulajnoga elektryczna Fiat 500 została wyposażona w silnik o mocy 250W oraz akumulator
36V 6AH, który w pełni naładowany pozwala na maksymalny zasięg do 20 km. Czas ładowania to około 2-3 godziny. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 25 km/h. Maksymalne obciążenie to 100 kg, ale należy pamiętać, że wraz ze wzrostem wagi spada podany zasięg.

Fiat F500-F80W (fot. materiały prasowe)

Model F500-F80W posiada duże, 8-calowe koła, które powinny zapewnić możliwość poruszania się na różnym terenie, także po dość nierównym podłożu. Nie zabrakło oczywiście elektronicznego hamulca i amortyzacji przedniego koła, co dodatkowo powinno podnieść komfort podróżowania.

Hulajnoga waży niewiele ponad 11kg i ma być łatwa w transporcie. Wymiary wynoszą 99 x15,5 x 44,5 cm (złożona) , 99 x 42 x 107,5 cm (gotowa do jazdy). Hulajnoga elektryczna Fiat 500 jest dostępna w dwóch kolorach – czarnym i białym. Pojazd kosztuje 1599,00 zł.

Marzysz o własnej hulajnodze elektrycznej? Właśnie mamy konkurs ze świetnym sprzętem

Na Tabletowo.pl trwa konkurs, w którym główną nagrodą jest hulajnoga elektryczna Motusa – Scooty 8.5 Power. To naprawdę bardzo dobry i uniwersalny pojazd, który może znaleźć zastosowanie w wielu warunkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszych wrażeń z testów hulajnóg Motusa i do wzięcia udziału w konkursie.

źródło: materiały prasowe