Samsung Galaxy S8: baterie od Sony, nowa funkcja Bixby, ceny i data premiery - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S8: baterie od Sony, nowa funkcja Bixby, ceny i data premiery

Dołącz do dyskusji 0

Chciałoby się rzec, że dzień bez przecieku na temat Galaxy S8 jest dniem straconym. Co chwilę bowiem pojawiają się nowe doniesienia, czasami nawet po kilka dzienne. Przyszedł więc czas, aby je zebrać „do kupy” i się z Wami nimi podzielić. Szczególnie, że dotyczą one różnych kwestii.

Baterie od Sony

W przeszłości pojawiały się różne informacje na temat tego, kto będzie odpowiadać za ich produkcję. Wśród kandydatów wymieniano m.in. LG, ale ostatecznie stanęło na tym, że w większości zadanie to zostanie powierzone Samsung SDI. Koreańczycy nie zamierzają jednak polegać wyłącznie na jednym kontrahencie – do „spółki” zaprosili również Murata Manufacturing Works, które dostarczy 20% akumulatorów do Galaxy S8.

Ale właśnie okazuje się, że nie tylko to przedsiębiorstwo pomoże Samsungowi w produkcji. Zapotrzebowanie na baterie do tegorocznych flagowców zaspokajać będzie także Sony. Jak widać, brak sympatii pomiędzy Koreańczykami a Japończykami to tylko stereotyp – wszakże obaj kontrahenci pochodzą właśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni ;)

Przy okazji warto także przypomnieć, że akumulator w Galaxy S8 ma mieć pojemność 3000 mAh, a w Galaxy S8+ 3500 mAh.

Nowa funkcja Bixby

Samsung, podobnie, jak wszyscy jego konkurenci w tym roku, również zainstaluje na swoich flagowcach asystenta. Ma się on nazywać Bixby i być oparty na dobrze nam znanym S Voice oraz komunikować się w 7-8 językach (ale – standardowo – nie w polskim).

I jak każde tego typu rozwiązanie, Bixby również będzie umiał wiele rzeczy. Mówi się m.in. o tym, że ma potrafić rozpoznawać przedmioty z realnego świata, a następnie wyszukiwać informacje na ich temat w internecie lub znajdować je w sklepach internetowych, aby użytkownik mógł je szybko kupić.

To jednak na pewno tylko jedna z wielu umiejętności Bixby. Samsung w dodatku patentuje kolejne znaki towarowe, które sugerują, co jeszcze będzie umiał jego wirtualny asystent. Po Bixby PayBixby Vision (możliwe, że akurat to jest powiązane z tym, o czym mowa powyżej) przyszła pora na Bixby Reminder. Można się domyślać, że chodzi tu o rozbudowane funkcje przypominania o różnych wydarzeniach (na przykład na podstawie informacji z kalendarza lub aplikacji, służących do komunikacji).

Tabletowo.pl Samsung Galaxy S8: baterie od Sony, nowa funkcja Bixby, ceny i data premiery Android Plotki / Przecieki Samsung Smartfony

Bixby Reminder

Jest także wielce prawdopodobne (a właściwie to nawet pewne), że Bixby będzie można uruchamiać w każdym momencie przy pomocy dedykowanego przycisku na obudowie – ma się on znaleźć na prawej – patrząc od przodu – krawędzi.

Ceny

To bez wątpienia jedna z najbardziej interesujących kwestii. Wiadomo na 100%, że Galaxy S8Galaxy S8+ będą droższe od Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Wszakże za tyle bajerów trzeba zapłacić. Ostatnio mówiło się, że tegoroczne flagowce mają kosztować – odpowiednio – równowartość około 3450 i 3850 złotych. Teraz jednak dochodzą nas głosy, że może być jeszcze drożej.

Według informacji, które pojawiły się w sieci, Galaxy S8 będzie kosztował (przynajmniej na Ukrainie) 25999 hrywien, natomiast Galaxy S8+ 28999 hrywien. Po przeliczeniu daje nam to równowartość – odpowiednio – około 3860 i 4300 złotych. Miejmy jednak nadzieję, że przeciek ten nie znajdzie potwierdzenia w rzeczywistości.

Tabletowo.pl Samsung Galaxy S8: baterie od Sony, nowa funkcja Bixby, ceny i data premiery Android Plotki / Przecieki Samsung Smartfony

Rzekome ceny Galaxy S8 i Galaxy S8+ (na Ukrainie)

Ale – tak, czy tak – Galaxy S8Galaxy S8+ na pewno będą droższe od Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w dniu premiery. A jeżeli nie, to każdy z nas się mocno zdziwi. Nie oczekiwałbym jednak, że Samsung zrobi nam taką miłą niespodziankę, ponieważ – jak wspomniałem – za bajery trzeba płacić. A w tegorocznych flagowcach ich nie zabraknie.

Data premiery

Niedawno świat obiegła informacja, że Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus zadebiutują 29 marca, a na półki sklepowe trafią niemal miesiąc później, 21 kwietnia. Samsung jednak nie odniósł się w żaden sposób do tych doniesień. Zrobi to dopiero na zbliżających się targach MWC 2017 w Barcelonie.

Koreańczycy podczas swojej konferencji, którą zaplanowano na 26 lutego (niedziela), mają bowiem nie tylko puścić jednominutowy film, zapowiadający Galaxy S8 oraz Galaxy S8+, lecz także podać oficjalnie, kiedy zadebiutują tegoroczne flagowce. Za kilka dni wiele rzeczy się więc wyjaśni.

A na koniec coś dla oka

Źródło: The Wall Street Journal przez SamMobile, @Erazmus_UA przez SamMobile, Galaxy Club przez SamMobile, Hankyung przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona