Baterie do Galaxy S8 powstaną w Japonii?

Samsung Galaxy S8 to bez dwóch zdań jedno z najbardziej wyczekiwanych urządzeń, które zobaczymy już na początku 2017 roku. Firma z Korei Południowej będzie musiała zrobić co tylko w jej mocy, aby ogniwo baterii nie było przysłowiową piętą achillesową ich flagowego urządzenia. I tutaj na horyzoncie pojawia się firma Murata Manufacturing Works.

O wykonawcy baterii dla flagowca od Samsunga słyszeliśmy już wiele legend. Przez jakiś czas branża dość mocno żyła plotką, jakoby to LG miało odpowiadać za wyprodukowanie chociażby części ogniw. Pojawiały się także informacje o tym, że Samsung po raz kolejny spróbuje szczęścia w Chinach. Jeśli jednak wierzyć serwisowi Hankyung.comto karty są już rozdane.

Samsung rzeczywiście bowiem szuka wsparcia w firmach zewnętrznych, choć należy tu zauważyć, że japońska Murata Manufacturing Works ma wykonać zaledwie 20% ogniw, przeznaczonych do Galaxy S8. Wygląda więc na to, że Koreańczycy nie chcą w pełni uzależnić się od swoich kontrahentów. Lwią część baterii ma wykonać Samsung SDI, czyli de facto spółka wchodząca w skład koncernu.

Czy taka zagrywka opłaci się Koreańczykom? Tego tak naprawdę dowiemy się dopiero po uruchomieniu globalnej dystrybucji kolejnego galaktycznego flagowca.

źródło: SamMobile.com za: hankyung.com

Komentarze

 • Paweł

  Zainstalują lepsze (drozsze) baterie na pierwszą serię sprzedaży, żeby nie było wpadki na początku. Jak zaskoczy i popyt wzrośnie to wrzucą ogniwa ze swoich fabryk.

  • Flynn

   Może niekoniecznie tak będzie.

  • Yossarianuw

   niepoważny jestes

  • ee

   I tak będą płonąć :/

 • Franceska Dll

  Oby baterie były lepsze niż w zeszłorocznym flagowcu S7Edge. Na początku bateria długo trzymała, po paru miesiącach użytkowania, ładuje baterie nawet 2 razy dziennie. Szkło też masakra, z telefonem obchodze się, jak z jajkiem, a pełno małych rysek. Nie wiadomo skąd i kiedy….
  Nie kupiłam telefonu w sklepie sieci komórkowej, a nadal aktualizacji Andka do 7.0 nie ma.

  • xxxx

   Ja mam HTC One M9 i właśnie dostałem Androida 7.0, a o szkło z tyłu się nie przejmuje, bo go nie mam, aluminium jednak jest o wiele lepsze.

  • ee

   Posiadacze Xiaomi też nie znają Twoich problemów, ale współczują Szajcunga :D

  • Andrzej Namlik

   Mam s7 edge i jakoś bateria trzyma na luzie cały dzień. A używam go non stop (internet, gry, aplikacje)…posiadam go od premiery i nigdy mi się nie rozładował do zera

 • Andersz B

  I tak wybuchną, przecież to telefony dla terrorystów. Nie wiem kto to kupuje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona