Samsung potwierdza dominację na rynku smartfonów. Zwiększył przewagę nad konkurencją

Samsung jest producentem, którego urządzenia możemy znaleźć na całym świecie. Potwierdzają to raport dotyczące udziału w rynku konkretnych marek smartfonów, który dostarczyła firma statystyczna Counterpoint Research.

Reklama

Samsung zwiększa przewagę nad Huawei

O tym, że Samsung produkuje bardzo udane urządzenia, nie trzeba nikogo przekonywać. Ich smartfony, tablety czy sprzęt wearable są bardzo popularne. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w ogóle. Potwierdza to raport, mówiący o tym, że firma z Korei Południowej jest największym producentem smartfonów na świecie.

Dane statystyków mówią o tym, że południowokoreańskie przedsiębiorstwo nie tylko posiada największy udział w rynku smartfonów, ale także zwiększa swoją przewagę nad drugim w zestawieniu Huawei, który poprzez problemy z amerykańskim rządem, znacznie traci zwolenników – zwłaszcza na Starym Kontynencie. Pojawiły się informacje, że może nawet całkowicie zrezygnować z rynku urządzeń mobilnych.

Reklama

Kang Min-Soo, analityk w Counterpoint Research, odniósł się do sytuacji Huawei w następujący sposób:

Dla Samsunga będzie to dobra okazja, aby zwiększyć swój udział w rynku smartfonów, zwłaszcza w Europie, gdzie firma zaciekle konkuruje z Huawei w różnych przedziałach cenowych.

Wracając jednak do samego raportu, Samsung nieprzerwanie piastuje pierwsze miejsce z wynikiem 22% udziału w rynku. Na drugim miejscu znajduje się wspomniany już wcześniej Huawei, który ma 16%. Kolejne miejsca zajmują Apple z wynikiem 12% oraz Xiaomi, którego udział w rynku smartfonów wynosi 11%. Wzrost przewagi południowokoreańskiego producenta wziął się ze zwiększenia sprzedaży jego urządzeń na rynku amerykańskim oraz indyjskim.

ProducentUdział w rynku
Samsung22%
Huawei16%
Apple12%
Xiaomi11%
Pozostałe (m.in. Oppo, Realme czy OnePlus)39%
(źródło danych: Counterpoint Research)

Pozostały udział w rynku należy głównie do chińskich firm pokroju Oppo, Vivo, Realme czy OnePlus. To właśnie te marki są głównymi konkurentami przedsiębiorstwa z Seulu, jeśli chodzi o budżetowy i średniopółkowy segment smartfonów w Europie. Wygląda też na to, że sytuacja nie zmieni się w najbliższych miesiącach, o czym możecie przeczytać poniżej.