Samsung pracuje nad zestawem rozszerzonej rzeczywistości. Trzeba gonić konkurencję! | Tabletowo.pl

Samsung pracuje nad zestawem rozszerzonej rzeczywistości. Trzeba gonić konkurencję!

Dołącz do dyskusji 0

Podczas gdy tacy giganci jak Facebook, HTC, czy Samsung koncentrowali się do tej pory na wirtualnej rzeczywistości, w Microsofcie oraz Apple zauważano nieprawdopodobny potencjał rzeczywistości rozszerzonej. Microsoft urządza w przyszłym tygodniu imprezę, na której mogą pojawić się nowe zestawy Mixed Reality. Sporo wskazuje na to, że i Samsung będzie miał czym się pochwalić.

Jeden z użytkowników Twittera podzielił się ciekawym znaleziskiem: grafikami prezentującymi zestaw rzeczywistości rozszerzonej Samsunga. Gogle przypominają nieco wyglądem te od Oculus Rift, jednak jest kilka różnic. Wynikają one głównie z tego, że zestaw będzie współpracował ściśle z Windowsem 10.

Nawet kontrolery mocno przypominają te, których używają inni producenci zestawów AR, a pochodzą one właśnie od Microsoftu. Pewnym wyróżnikiem gogli Samsunga mają być zintegrowane słuchawki od AKG. Spodziewalibyśmy się więc konkretnego audio.

Microsoft mocno „ciśnie”, żeby rozszerzona rzeczywistość stała się łatwo dostępna i była zintegrowana z systemem operacyjnym giganta. Samsung nie jest pierwszą firmą, która brata się z Redmond w związku z zestawami AR. Swoje pomysły zrealizowali tacy producenci jak Asus, Acer, HP, Dell i Lenovo. Ceny za nie rozpinają się między 299$ za gogle Acera, po 349 dolców za sprzęt Lenovo. Asus co prawda zaprezentował już swój zestaw rozszerzonej rzeczywistości, ale do sprzedaży wejdzie on dopiero wiosną 2018 roku. Samsung może zrobić podobnie.

Oto nowe gogle mieszanej rzeczywistości w środowisku Windows – Lenovo Explorer

źródło: h0x0d dzięki Sammobile i The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona