Samsung zarejestrował nazwę Ativ Tab. Czy to początek nowej rodziny tabletów? | Tabletowo.pl

Samsung zarejestrował nazwę Ativ Tab. Czy to początek nowej rodziny tabletów?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung właśnie zakończył rejestrację dwóch nowych nazw dla produktów, które najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane na targach IFA 2012 w Berlinie. Są to Ativ Tab i Ativ S. Podczas gdy druga nazwa niewątpliwie przypadnie nowej linii smartfonów (być może z systemem Windows Phone 8), na temat pierwszej możemy jedynie spekulować. Jednakże, jeżeli Samsung zamierza dać początek zupełnie nowej rodzinie potężnych telefonów komórkowych o wspólnej nazwie Ativ, może to oznaczać, że powiązane z nimi tablety Ativ Tab także będą pracowały w oparciu o ten sam system operacyjny, czyli Windows 8.

Nie ulega wątpliwości, że urządzenia Ativ nie będą miały nic wspólnego z Androidem, albowiem królami zielonego robota jest linia Galaxy. Wyraźnie widać podobieństwo pomiędzy nazewnictwem serii Ativ i Galaxy. W czerwcu 2010 roku zaprezentowano smartfon Galaxy S, którego nowszym odpowiednikiem będzie Ativ S. Na tej samej zasadzie można rozpoznać znaczenie rodziny Ativ Tab, braci tabletów Galaxy Tab.

Jeżeli tablety i smartfony Ativ rzeczywiście będą pracować pod kontrolą któregoś z wariantów systemu Windows 8, możemy spodziewać się dużego zaangażowania Samsunga w „okienkowy” segment rynku. Wygląda na to, że koreański producent dostrzega w nim szansę na rozszerzenie wpływów i powiększenie przychodów. To dość ryzykowna strategia, ponieważ użytkownicy mają mieszane uczucia na temat środowiska Windows i Modern UI.

AKTUALIZACJA:

Krótka analiza materiału źródłowego zakończyła się sukcesem i jestem niemalże pewien, że hybrydowy tablet, o którym Kasia pisała kilka dni temu, będzie pracował pod kontrolą systemu Windows 8 i nosił nazwę Ativ Tab (GT-P8510). Wskazują na to nawiązania do tabletów i komputerów typu netbook w opisie wniosku rejestracyjnego.

via Engadget

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona