Samsung zacznie używać procesorów MediaTeka? - Tabletowo.pl

Samsung zacznie używać procesorów MediaTeka?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung w swoich smartfonach stosuje przede wszystkim procesory Exynos i Snapdragon. Niektóre urządzenia napędzają też układy Spreadtrum (np. Galaxy J3 2016). Wkrótce jednak Koreańczycy mogą zacząć używać również chipów MediaTeka.

Dyrektor tajwańskiego przedsiębiorstwa, Tsai Ming-Kai, w niedawnym wywiadzie, został zapytany m.in. o to, co sądzi na temat afery z wybuchającymi Galaxy Note 7. Mężczyzna odmówił jednak komentarza w tej sprawie, zasłaniając się faktem, że Samsung jest klientem jego firmy.

To jedno stwierdzenie wywołało lawinę spekulacji, jakoby koreański gigant miał zacząć stosować procesory MediaTeka w swoich smartfonach. Mowa tu głównie o najtańszych propozycjach, które – póki co – napędzają czterordzeniowe Exynosy i układy autorstwa Spreadtrum. Samsung nie zamierza bowiem sięgać po przedstawicieli serii Helio.

Analitycy zdążyli już nawet oszacować, że Koreańczycy zakupią 10% wszystkich, wyprodukowanych przez MediaTeka, procesorów z segmentu low-end.

Źródło:  Nikkei przez Mobiltelefon

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona