Samsung zaprasza na prezentację nowych smartfonów Galaxy A52 i Galaxy A72

Samsung zwyczajowo prowadzi każdego roku przynajmniej dwie duże imprezy, podczas których poznajemy nowych przedstawicieli smartfonowych serii Galaxy S oraz Galaxy Note. Już niebawem będziemy mogli zobaczyć premierę innych telefonów – należących do rodziny Galaxy A.

Reklama

Wydarzenie średniej klasy

Smartfony ze średniej półki nie wzbudzają tak silnych emocji jak urządzenia najdroższe, ale trzeba też pamiętać, że współczesne średniopółkowce często ustępują flagowcom tylko nieznacznie. Tak bywa na przykład ze smartfonami Galaxy A7x, które sporo funkcji przejmują wprost z topowej serii Galaxy S.

Samsung będzie gospodarzem wydarzenia Galaxy Awesome Unpacked, podczas którego poznamy nadchodzące smartfony średniej klasy, czyli wyczekiwane Galaxy A52 i Galaxy A72. Konferencja odbędzie się online i będzie transmitowana na stronie Samsunga, a także przez kanał YouTube firmy. Zaplanowano ją na 17 marca. Stream ruszy o godzinie 15:00.

Co wiemy o Galaxy A52 i Galaxy A72?

Smartfony częściowo już są nam znane ze specyfikacji. Oba zyskają zarówno wersje 4G LTE, jak i opcje z modemami 5G. W obu znajdziemy ekrany AMOLED w rozdzielczości Full HD+, chronione przez szkło Corning Gorilla Glass. Podstawowe wersje zyskają 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz sloty na karty microSD. Zapewnią także szczelność obudowy, zgodnie z certyfikatem IP67 i dostaną zwyczajowy pakiet łączności w postaci Wi-Fi, Bluetooth 5.0 i NFC. Nie zabraknie portu USB-C czy gniazda audio jack 3.5 mm.

smartfon Samsung Galaxy A52 5G smartphone
Samsung Galaxy A52 5G (źródło: WinFuture)

Różnice pojawią się między wersjami 4G i 5G. Podstawowe Galaxy A52 i Galaxy A72 będą miały ekrany odświeżane w 90 Hz, zaś do edycji z modemami 5G trafią panele 120 Hz. Warianty 5G będą też miały mocniejsze procesory – wykorzystają układy Qualcomm Snapdragon 750G zamiast Snapdragonów 720G.

Samsung Galaxy A72 będzie wyróżniał się głośnikami stereo. Zestawy fotograficzne okażą się podobne i będą składać się z czterech aparatów: 64 Mpix (z OIS), 8 Mpix, 5 Mpix i 5 Mpix.

Cóż, czekamy na premierę i informację o polskich cenach!