Samsung testuje Galaxy Note 7 z Androidem 7.0 Nougat

Już tylko nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od premiery Galaxy Note 7. Niecierpliwość wraz z innymi, różnymi emocjami, związanymi z debiutem długo wyczekiwanego smartfona, zaczynają więc powoli w nas wzbierać, a dodatkowo podsycają je liczne przecieki na jego temat. Tym razem tegoroczna odsłona Notatnika pojawiła się w bazach dwóch benchmarków. Informacje z jednego są szczególnie interesujące.

Większość smartfonów jeszcze przed oficjalną premierą ląduje w AnTuTu lub/i GFXBench czy Geekbench, dzięki czemu mamy okazję dowiedzieć się co nieco na ich temat. Galaxy Note 7 nie jest wyjątkiem i również pojawił się w dwóch z ww. benchmarków. Jednak to informacje z tego ostatniego mogą wprawić w osłupienie.

Geekbench, bo o nim tu mowa, zarejestrował smartfon o oznaczeniu kodowym SM-N930F, czyli przeznaczony m.in. dla Europy wariant Galaxy Note 7. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pracował on pod kontrolą Androida 7.0 Nougat!

Jak zapewne pamiętacie, dawno, dawno temu pojawiła się plotka, że następca Galaxy Note 5 zadebiutuje już w lipcu i to z preistalowanym Androidem N na pokładzie. Później jednak te pogłoski zostały zdementowane. Teraz sprawa wraca jak bumerang, ponieważ taką wersję systemu podaje Geekbench.

Moglibyśmy się dalej zastanawiać, czy może Samsung rzeczywiście nas zaskoczy i zamiast Androida 6.0.1 Marshmallow zastosuje Androida 7.0 Nougat, gdyby nie fakt, że dalej w tabelce mamy informację, że Galaxy Note 7 napędzał ośmiordzeniowy Exynos 7420, a więc zeszłoroczny, flagowy procesor Koreańczyków. Do tego smartfon miał tylko 3 GB RAM, a tegoroczna odsłona Note’a ma mieć 6 GB pamięci operacyjnej.

Samsung Galaxy Note 7 Geekbench
Samsung Galaxy Note 7 w Geekbench

Ktoś tu więc sobie z nami nieźle pogrywa. W nieco mniejszą konsternację z kolei wprowadza nas AnTuTu, które również zarejestrowało wizytę Galaxy Note 7, tym razem w wersji SM-N930V. Bo o ile w większości informacje, podane przez benchmark, zgadzają się z wcześniejszymi doniesieniami, to na samym dole zauważyć możemy zapis, że smartfon został wyposażony nie w 6 GB, a w 4 GB RAM.

Samsung Galaxy Note 7 AnTuTu
Samsung Galaxy Note 7 w AnTuTu

AnTuTu podaje również, że Galaxy Note 7 otrzymał również czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 oraz aparat główny 13 Mpix, podczas gdy spodziewamy się, że smartfon dostanie Snapdragona 821 i aparat 12 Mpix z Dual Pixel.

Wydaje się więc, że i AnTuTu wprowadza nas w błąd lub ktoś zrobił sobie nie-śmieszny żart.

Na koniec jeszcze jeden rodzynekGalaxy Note 7 ponownie pojawił się w Geekbench, tym razem w wersji o oznaczeniu kodowym SM-N935F z ośmiordzeniowym Exynosem 8893, 4 GB RAM i Androidem 6.1 Marshmallow na pokładzie.

Samsung Galaxy Note 7 w Geekbench
Samsung Galaxy Note 7 w Geekbench

Źródło: Weibo (AnTuTu), Geekbench, Geekbench