Samsung testuje budżetowca z Android Oreo (Go Edition). Smartfon może trafić też do Polski | Tabletowo.pl

Samsung testuje budżetowca z Android Oreo (Go Edition). Smartfon może trafić też do Polski

Dołącz do dyskusji 0

Android Go jest (przynajmniej moim zdaniem) jedynym argumentem za wypuszczaniem na rynek budżetowców z podstawową specyfikacją techniczną. Jeśli użytkownik nie ściągnie na taki smartfon ciężkich i zasobożernych aplikacji (typu Facebook, Twitter, Messenger, WhatsApp czy Instagram, nie mówiąc już o grach), to sprzęt ma szansę działać relatywnie szybko i płynnie. Producentom spodobał się ten projekt, o czym świadczą doniesienia, że Samsung również pracuje nad modelem z Androidem Oreo (Go Edition) na pokładzie.

Budżetowe smartfony nie są produkowane po to, aby na nich zarabiać – mają za zadanie pomóc zwiększyć udziały marki w rynku. W ostatnim czasie na tym polu panuje zaciekła rywalizacja (przede wszystkim w TOP 5) i w sumie przestaje mnie już dziwić, że nawet najwięksi producenci przygotowują swoje propozycje z Androidem Oreo (Go Edition) na pokładzie.

Do tej pory smartfony z tego segmentu pokazali m.in. Alcatel, Huawei, Nokia, myPhone i ZTE. Niedawno dowiedzieliśmy się, że nad podobną propozycją pracuje również Meizu, a teraz okazuje się, że Samsung także. Model o oznaczeniu SM-J260G został nawet już przetestowany w Geekbench, dzięki czemu dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na jego temat.

Po pierwsze, smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo (Go Edition). Jego sercem jest składający się z czterech rdzeni ARM Cortex-A53 i produkowany przy wykorzystaniu 14-nm procesu technologicznego FinFET procesor Exynos 7570 1,4 GHz z układem graficznym Mali-T720 MP1. Geekbench informuje również, że urządzenie wyposażono też w 1 GB RAM.

Samsung SM-J260G w Geekbench (fot. Tabletowo.pl)

Co bardziej zorientowani w nomenklaturze Samsunga z pewnością od razu zorientowali się, że przy nazwie kodowej widnieje literka „G”. Z kolei smartfony, które trafiają m.in. do Polski, mają w nazwie literkę „F”. Serwis SamMobile dotarł jednak do informacji, że Koreańczycy testują również model SM-J260F. Mimo wszystko wcale nie musi to oznaczać, że urządzenie trafi do sprzedaży w naszym kraju.

Jak na razie, jedynym dostępnym w Polsce smartfonem z Androidem Oreo (Go Edition) na pokładzie jest Nokia 1. Chcielibyście, żeby swój wprowadził do sprzedaży w naszym kraju także Samsung?

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy J3 2016 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: SamMobile, Geekbench

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona