Samsung Sliding PC 7 Series wkrótce w sprzedaży – można zamawiać

Reklama

Samsung Sliding PC 7 Series jest jednym z nadchodzących urządzeń pracujących dzięki najnowszej platformie Intela – Oak Trail, opartej na procesorze Atom Z670. I choć Samsung oficjalnie nie ujawnił daty rynkowej premiery tego modelu, po ostatniej informacji prasowej Intela można się spodziewać, że do sprzedaży trafi w maju (choć początkowo planowano w marcu).

Od premiery Samsunga Sliding PC 7 Series na CES 2011 minęło już kilka miesięcy i praktycznie słuch o nim zaginął. Nie jest to bynajmniej spowodowane brakiem naszego zainteresowania tym modelem, a raczej ciszą ze strony producenta i dostawcy procesora – Intela. Samsung Sliding PC 7 Series jest o tyle ciekawym urządzeniem, iż łączy w sobie dotykowy ekran z wysuwaną spod niego pełną klawiaturą.

Reklama

W końcu urządzenie trafiło do przedsprzedaży w amerykańskim Amazonie. Cena Samsunga Sliding PC 7 Series to 649 dolarów (w przeliczeniu ok. 1785 złotych), choć możliwe, że ostateczna cena w normalnej sprzedaży będzie wynosiła 699 dolarów – taki koszt modelu podawał Samsung w styczniu.

Za te pieniądze otrzymujemy sprzęt z 10-calowym, dotykowym ekranem o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, jednordzeniowym procesorem Atom Z670, 32GB SSD, 2GB pamięci RAM, kamerkę 1,3 Mpix, WiFi i baterię pracującą do 9 godzin, a całość pracuje pod kontrolą Windows 7 Home Premium. Opcjonalnie będzie można nabyć sprzęt z 64GB SSD, 3G i WiMAX.

Warto zaznaczyć, że firma Sony, która ostatnio zaprezentowała dwa tablety: S1 i S2, pracuje nad podobnym rozwiązaniem – Freestyle Hybrid PC. Jednak na premierę tego modelu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – prawdopodobnie do października. A jego cena ma wynosić ok. 800 dolarów.

źródło, Amazon

  1. Mam nadzieje że pojawi się u nas i to stosunkowo szybko ;-) zastanawiałem się nad asus eee pad transformer ale niestety android nie nadaja się zbytnio do pracy ;-)

  2. Coś mi się wydaje, że ten model został wycofany z produkcji, bo Samsung właśnie wypuszcza do sprzedaży nowy tablet na Androidzie Galaxy Tab 10.1. Szkoda, że nie będzie tabletu na windowsie, bo czekam na taki i nie mogę się doczekać, ale piszą że winda nie nadaje się do tabletów. Szkoda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama