Samsung S Launcher przywróci Menu Start na urządzeniach z Windows 8 | Tabletowo.pl

Samsung S Launcher przywróci Menu Start na urządzeniach z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Samsungowi nie wystarczy opakowywanie Androida we własną nakładkę graficzną TouchWiz UX i swój ślad chce zostawić także na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny Windows 8. O ile wobec funkcjonalności TouchWiz UX można mieć wątpliwości, tak S Launcher, program, który będzie instalowany domyślnie na komputerach (a najprawdopodobniej także tabletach internetowych) Samsunga, może okazać się bardzo użyteczny.

S Launcher będzie programem imitującym kieszonkę znaną wszystkim użytkownikom systemu OS X i dystrybucji opartych na jądrze Linux. Pozwoli on na uruchamianie zainstalowanych aplikacji w sposób imitujący Menu Start, z którego na co dzień korzystają użytkownicy Windows 7. Ponieważ Microsoft postanowił usunąć Menu Start w systemie Windows 8, S Launcher może okazać się bezcenny dla wszystkich, którzy nie będą potrafili przyzwyczaić się do zniknięcia charakterystycznej czterokolorowej flagi z lewego dolnego rogu ekranu.

Niestety, zgodnie z dzisiejszą modą, internauci i dziennikarze zaczęli doszukiwać się drugiego dna w fakcie wyposażenia Windows 8 w program uruchamiający S Launcher. Ponieważ podobieństwo pomiędzy nim a dockiem systemu OS X jest bardzo duże, podejrzewają oni problemy prawne. Dock został opatentowany przez Apple – firmę, która dba o własność intelektualną i wszelkie jej naruszenie traktuje niezwykle poważnie. Obawiam się, że Samsung, jeśli będzie chciał uniknąć dalszych rozpraw sądowych, będzie musiał przemyśleć projekt przygotowywanej przez siebie aplikacji. Jak sądzicie, Windows 8 w ogóle jej potrzebuje?

via Redmond Pie

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona