Samsung pracuje nad streamowaniem ekranu z telefonu na tablet

Tryb pracy z wieloma pulpitami wirtualnymi to taki trochę temat rzeka. Wiele firm próbowało swoich sił, jednak zaledwie paru korporacjom udało się stworzyć produkt, który spełniłby oczekiwania społeczności. Czy już niebawem do grona tych firm dołączy Samsung?

Historia bierze swój początek w ogłoszonej niedawno współpracy Samsunga z Microsoftem. Poza poszerzeniem oprogramowania o usługi z rodziny Office, obie firmy przygotowały też coś ekstra. Podobno wybrane urządzenia z Korei Południowej będą kompatybilne z usługą Microsoftu, która ma pozwolić na streamowanie pulpitu w czasie rzeczywistym na komputer. Serwis źródłowy informuje też, że dużą rolę może odegrać oprogramowanie o nazwie Samsung Flow.

Reklama

PlayGalaxy Link – platforma Samsunga do streamingu gier wystartowała

Nowa wersja apki, oznaczona jako 4.3.08, pozwala na kopiowanie ekranu smartfona na tablety z rodziny Galaxy. Warto zwrócić też uwagę na to, że tryb pracy z wieloma oknami również został zoptymalizowany pod tego typu pracę, co oznacza, że na tablecie możemy jednocześnie odpalić aplikację z tabletu, jak i przeglądać zawartość podłączonego do niego telefonu. Krokiem w zdecydowanie dobrą stronę jest też możliwość dynamicznego kopiowania całych folderów. Wcześniej można było przenosić zaledwie pojedyncze pliki. Nowa wersja Samsung Flow znosi to ograniczenie.

Na ten moment nie wiadomo, czy Samsung zdecyduje się zamknąć całą tę funkcjonalność w ramach swojej aplikacji czy będzie równocześnie rozwijał szereg usług kompatybilnych tylko i wyłącznie z Windowsem. Szczerze mówiąc, zdecydowanie wolałbym ten drugi wariant. Okienka są o wiele lepiej przystosowane do pracy niż nawet najlepszy Android. Sam chętnie skorzystałbym z pulpitu wirtualnego oraz możliwości dynamicznego kopiowania całych folderów, z pominięciem pośredników, jak choćby aplikacji, które pozwalają mi kopiować dane do chmury.

Samsungu, działaj ;)

Samsung pozbywa się staroci: aplikacja SideSync przestanie działać w przyszłym miesiącu

źródło: SamMobile