Samsung pozbywa się staroci: aplikacja SideSync przestanie działać w przyszłym miesiącu

Samsung zaczął informować klientów, że aplikacja SideSync służąca do synchronizacji telefonów producenta z komputerem, zostanie wkrótce usunięta ze sklepu Google Play. Bardzo dobrze, bo jest archaiczna, i już od dawna niczego nie wnosi.

Firma z Korei Południowej powołuje się na zmiany „w polityce wewnętrznej”, co ma skutkować wstrzymaniem wsparcia dla aplikacji SideSync i wycofaniem jej ze sklepu Google Play. To w gruncie rzeczy dobre wieści, bo program ten jest reliktem przeszłości, jeszcze z czasów, gdy nie było łatwo o skuteczną synchronizację telefonu i komputera. Wystarczy przejść sobie na stronę SideSync, którą Samsung nadal utrzymuje, żeby poczuć powiew „świeżości” sprzed 15 lat.

Reklama

Jeśli jesteście odporni na reklamy z czasów Samsunga Galaxy S3, to możecie też rzucić okiem na poniższy film.

Jak na ironię, Samsung jeszcze pod koniec lutego tego roku aktualizował SideSync, dodając obsługę Androida 9. Sugeruje to, że decyzja o pozbyciu się tej aplikacji ze swoich zasobów została podjęta stosunkowo niedawno.

SideSync umożliwia użytkownikom udostępnianie ekranu i danych smartfona innym urządzeniom – tabletowi lub komputerowi PC, jednak tylko za pośrednictwem kabla. Zarówno możliwości jak i forma programu mocno się zestarzały, więc Samsung zaleca teraz pobranie programu Flow, który robi praktycznie to samo, ale przynajmniej ma współczesną formę.

Tytułowy program przechodzi na zasłużoną emeryturę 15 października. Jeśli jakimś cudem udało Ci się zachować tę antyczną aplikację na smartfonie, to chyba najwyższy czas zastanowić się nad jakąś alternatywą.

źródło: Tizenhelp.com przez Phone Arena