Samsung pracuje nad czterordzeniowym procesorem Exynos 4412? - Tabletowo.pl

Samsung pracuje nad czterordzeniowym procesorem Exynos 4412?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Samsung pracuje nad czterordzeniowym procesorem Exynos 4412? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Samsung to nie tylko firma znana z tworzenia tabletów, smartfonów, telewizorów czy AGD: pralek czy lodówek :), ale także producent komponentów do urządzeń mobilnych. Jest między innymi dostawcą wyświetlaczy do tabletów Apple, a jego procesory można znaleźć w wielu sprzętach. I to właśnie przy tym ostatnim elemencie, tzn. jednostce centralnej, przez chwilę się zatrzymamy. Wszystko bowiem wskazuje na to, że Samsung chce powalczyć na rynku z NVIDIĄ i jej Tegrą 3, pracując czterordzeniowy procesor Exynos 4412.

Nie tak dawno poznaliśmy najnowszą jednostkę Samsunga – Exynos 4212, która oferuje dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,5GHz. To jednak nie wystarczy, by móc zawalczyć o bardziej wymagających klientów, przyzwyczajonych do ostrej walki przez NVIDIĘ (zwłaszcza z Tegrą 3 na horyzoncie).

Do sieci przeciekły informacje, jakoby Samsung miał pracować nad czterordzeniowym procesorem Exynos 4412. Miałby to być SoC (System-on-Chip), bazujący na ARM Cortex A9 z czterema rdzeniami taktowanymi 1,5 GHz. Czyli nic innego, jak czterordzeniowy odpowiednik Exynosa 4212.

Co ciekawe, nie są to zbyt odległe plany, jakby się mogło wydawać. Jak wynika z najnowszych spekulacji, już na targach MWC 2012 (na przełomie lutego/marca) mamy poznać Samsunga Galaxy S3, który – rzekomo – ma pracować w oparciu o właśnie ten czterordzeniowy chip.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona